Wpis z mikrobloga

@blizzarder: Myślę, że jednym z głównych argumentów za niejedzeniem mięsa nie jest obecnie empatia do zwierząt hodowlanych, a ślad węglowy mięsa. Wyprodukowanie 1kg wołowiny oznacza wyemitowanie 27kg CO2 do atmosfery. Oczywiście, są również warzywa (np. brokuł), które mają stosunkowo wysoki ślad węglowy, ale generalnie mięso jest w czołówce. Plus mięso ze względów zdrowotnych należy jeść max 3 razy w tygodniu, dlatego fajnie, że są alternatywy jak pokazał OP :P
  • Odpowiedz
jako gatunek ludzki zdominowalismy planete.


@blizzarder: kocham ten prawacki bełkot o przypisywaniu sobie zasług przodków - tutaj jeszcze tych sprzed 40 tys lat xD.

Teraz mięso roślinne smakuje jak papier, a za 20 lat może będzie smakować już zajebiscie i nie będzie potrzeby ciągnąć przemysłu hodowli zwierząt.
  • Odpowiedz
@TatoAktywny dużo niższa emisja gazów cieplarnianych, dużo niższe zużycie wody, dużo mniejsze wykorzystanie powierzchni planety, no i taki mały szczególik jak brak zamordowanych niewinnych zwierząt trzymanych w całe życie w niewoli. Mówi to panu coś panie ferdku?
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: No nie wiem, bo do produkcji mięsa jest używana ogromna ilość wody? Wody, której wiecznie mieć nie będziemy + do tego dochodzą inne czynniki, poczytaj trochę. Sam jem mięso ale ograniczyłem je i stosuje naprzemiennie dwie diety, trochę edukacji nigdy nie zaszkodzi :v
  • Odpowiedz
@Goronco: Ale ja nigdzie tak nie pisałem xD @KrwawyKefir: no mi np nie zależało na smaku mięsa i nie jem głównie dla smaku co nie wyklucza tego że smakuje mi to co jem ¯_(ツ)_/¯
@Krysztal: proszę bardzo misiu screen
@CapaldiTheDoctor: próbowałem i #!$%@? imo, nawet nie pamiętam jak to smakuje ale pamiętam że mi na pewno nie smakowało :/ za to inne produkty mają świetne
qwertty321 - @Goronco: Ale ja nigdzie tak nie pisałem xD @KrwawyKefir: no mi np nie z...

źródło: comment_1592369948IJJcz9Fgaz3lp6ZdH4ZDdT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz