Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś z Was ma bagażnik (platformę) rowerową montowaną na hak?
Szykuje mi się wyjazd i chętnie zabrałbym rowery (4 sztuki) i mam pytanie - czy do tej platformy koniecznie trzeba zamówić tablicę w urzędzie komunikacji, czy wystarczy 'kolekcjonerska' z Allegro? Policja to sprawdza? Wiem, że pytanie tendencyjne - ale przez cały covid kontakt z urzędem to męka obecnie (i nie da sie tego załatwić przez ePuap, już szukałem).

I tak się też zastanawiam, czy lepiej pożyczyć na 15 dni (~250zł + kaucja) czy może kupić już swoją (ale budżet mam do 1000zł, a to raczej średnia półka nawet dla używek)...

#motoryzacja i trochę #rower
Poldek0000 - Hej, czy ktoś z Was ma bagażnik (platformę) rowerową montowaną na hak?
...

źródło: comment_15923014794iVqnnfP9Xx7fFHtDdRE3k.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Poldek0000: kolekcjonerska z allegro podchodzi pod fałszowanie dokumentów i dobry paragraf się znajdzie. Niestety trzeba wyrabiać. Zadzwoń do wydziału komunikacji nawet chyba możesz w innej, mniej zatłoczonej gminie to wyrobić.
  • Odpowiedz
@Poldek0000: Ja wyrobiłem sobie trzecią w urzędzie, ale choćby w ostatni weekend widziałem maaasę aut z wydrukowanymi tablicami na bagażniku. Jak Cię ciśnie na wyjazd, to jedź z wydrukowaną i licz na szczęście, a jeśli nie pili strasznie, to postaraj się wyrobić trzecią dla świętego spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Poldek0000: Powinienes zamowic dodatkowa, ale spokojnie mozesz przelozyc z auta. Nie zamaiwalbym podrabianej, bo jak trafisz na sluzbiste to sie moze wturbic. pisalem tu juz, ze zjechalismy tak pol Europy i nie bylo problemow nigdy pomimo kontroli i mandatu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poldek0000: W ostatni weeked przekładałem z samochodu. Trafiłem na "dobrego" policjanta, który stwierdził, że lepiej tak niż zasłaniać tablice albo drukować sobie. Platforma na 4 rowery powinna być porządna, więc lepiej brać z wypożyczalni i potestować nawet kilka modeli. Aha - przygoda- wiatr ułamał mocowanie błotnika w jednym rowerze.
  • Odpowiedz
  • 0
@TytanWC
Na kombi woziłem juz rowery ale na dachu i to nie raz. Ale kiepsko sie wtedy jedzie.
Ale teraz na suv już bym tego nie chciał robić... Raz że wysoko to i tak już buda wysoka i sie buja na wietrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Afera_zbozowa ok 30zl. Przy czym kasa to nie problem, bardziej że trzeba iść do urzędu + mam współwłaściciela i trzeba albo razem albo jeszcze pełnomocnictwo wyrabiać.... Ale chyba nie ma innej opcji
  • Odpowiedz
tak się też zastanawiam, czy lepiej pożyczyć na 15 dni (~250zł + kaucja) czy może kupić już swoją (ale budżet mam do 1000zł, a to raczej średnia półka nawet d


@Poldek0000: polecam zamontować na aucie i platformie ramkę na tablicę na dwie listwy, ja zawsze przekładam tablicę i trwa to minutę. Co do platformy, to za 1000 zł raczej na 3 rowery coś znajdziesz. Przy wyborze zwróć uwagę na rodzaj mocowania
  • Odpowiedz
  • 0
@macenty
Potrzebuję na 4 rowery (dwa dorosłe + dwa 24cale).
Jaki to model Thule (albo rodzaj mocowania na śrubę)?
Dziś złożę papiery o 3cia tablice. Just in case... Najwyżej nad łóżkiem sobie powieszę...
  • Odpowiedz