Wpis z mikrobloga

No cześć. Myślę co durnego zrobić w życiu i #motocykle wydaje się tańszą opcją od nowego auta, więc tak rozkminiam czy robić na wakacje A, czy może szarpnąć się na jakiegoś #motocykle125 i za rok sprzedać czy coś jak mi nie podejdzie jazda.
Co warto kupić za nie duże pieniądze ze 125? Na razie w okolicy tylko mi wpadł keeway, chociaż średnio mi się podoba
https://www.olx.pl/oferta/keeway-rks-125-na-kat-b-CID5-IDEWhgj.html#f4b121e35a
Rozpędzi to moje 106 kg dupsko do prędkości przy której warto walić w drzewo?
  • 11
@m0rdeczka: No ale rozumiem, że masz już jakiś samochód? Bo motocykl jako jedyny środek lokomocji to trochę ryzykowne posunięcie.
Ja zacząłem od 125, po roku przesiadłem się na normalne pojemności. Waga to jedno, pytanie ile masz wzrostu bo to ten będzie determinował model.
@Vader-Poland: @pan_fenestron: tak mam obecnie kia picanto 2015 i myślałem nad zmianą auta, ale jest na tyle idealne na obecne warunki, że jedynie podniósłbym moc i trochę komfort wydając z 35 tysięcy na nowe auto. Motocykl miał być taką próbą spełnienia jakiejś zachcianki, dawno na nic nie wydałem więcej kasy.
Wzrost 177.
To dzisiaj się chyba przejdę pogadać o kursie na A. Myślałem żeby zaczać od 125 bo nie wiem
@m0rdeczka: odkupiłem 3-letniego junaka rs125 z przebiegiem 12.000 kilometrów od kumpla, który wcześniej odkupił go od swojego ojca. Jeden lat 30, drugi lat 50. Dbane. Teraz motocyklem jeździ mój brat. Bezawaryjnie dojeżdża nim do pracy. Wydaje mi się, że z tymi chińczykami to też nie jest taki dramat, jak się dobrze wybierze a później odpowiednio dba ;)
No zdecydowanie, ale ta uwaga to raczej dotyczy wszystkich, premium jak i nie premium. Za to nowe chińczyki lubią się rozkręcać podczas jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Vader-Poland: to jest akurat #!$%@? nieaktualne od iluś tam lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozkręcanie było spowodowane brakiem balancerów, teraz praktycznie każdy moto go ma.
@m0rdeczka: Powiem tak, też przechodziłem przez ten dylemat. W marcu kupiłem sobie Suzuki 125 na rozpoczęcie przygody z motocyklami. Głównym powodem były szybsze dojazdy do pracy.
Zastanawiałem się też nad zrobieniem prawka na kategorię A lecz zrezygnowałem gdy policzyłem koszta po ewentualnym zdaniu prawka:
- Zaraz trzeba było by kupić motor chociaż 650 - koszt koło 35 tys za dobry sprzęt
- Kolejna rzecz to dodatkowy ubiór: spodnie, łącznik, buty na