Wpis z mikrobloga

Zrobiłem chargeback na loty z KLM. Dostałem z mBank odpowiedź, że reklamacja została odrzucona z powodu:
"Agent rozliczający transakcje odrzucił je i przesłał nam odpowiedź. Wynika z niej, że wskazane tranzakcje dotyczą rezerwacji bezzwrotnej."

Da się coś z tym zrobić jeszcze? Nie wiedziałem w ogóle, że transakcja może być bezzwrotna, po co w takim razie program chargeback, skoro nie działa?
#podroze #samoloty #banki #chargeback
  • 7
@bartez_94:

wrotna nie jest podstawą do odrzucenia chargeback. Widzę, że łapią się już za wszystko byle tylko odrzucać jak największa część chargebacków.

Usługa przestała działać bo jest po prostu setki tysięcy takich zgłoszeń i to niestety smutne :(


@bartez_94:
Reklamować dalej decyzje w banku?
Na stronei mBank widzę, że mogę odwoływać się od decyzji w kilku miejscach:
*Miejski rzecznik konsumenta
*Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego
*Rzecznik Finansowy
Polecisz co najlepiej zrobić? Mam
@XeShi2: szczerze? nie wiem, szukaj w necie. Czytałem już po forach ludzie wrzucali rzecznika i różności i to wszystko loteria. Ja na chargeback za loty czekam na odpowiedź zwrotną i dopiero zacznę kombinować jak odrzucą #!$%@?. Z drugim jeszcze chwilę czekam na booking za ofertę bezzwrotną bo czekam jeszcze optymistycznie na zmianę polityki bookingu dla grecji..
Wszystko też zależy od tego w jaki sposób to nie doszło do skutku. Odwołali Ci
@bartez_94:
Okej, dzięki za info.
Tak w ogóle to @mBank poleciał trochę w kulki, bo jeszcze nie otrzymałem oficjalnej odpowiedzi. Jak składałem reklamację prosiłem o wysłanie jej rozpatrzenia przez e-mail, a wysłali mi odpowiedź pocztą i to w taki sposób, że nie doszło od ponad 2 tygodni.
@XeShi2: moze zle opisales reklamacje. rezerwacja jest bezwrotna jezeli chcesz ty anulowac, a nie jak jest anulowana przez linie i wg prawa europejskiego maja oddac wciagu 7 dni. ja ostatnio wygralem chargeback w revolucie przeciwko AirNZ (choc oni nie odpowiedzieli w wyznaczonym czasie)
@rtg_:
Napisałem, że KLM anulował loty. Po reklamacji jeszcze kontaktował się ktoś z mBank ze mną i dosylalem emaile od KLM z informacją o anulowaniu lotów, wiec myślem że bylo wszystko jasne.