Wpis z mikrobloga

@Silent_Mouse: to już nie jest moja wina, sprzedawca na allegro miał pokazane w papierowych opakowaniach a dostałem w folii, u mnie w mieście nie ma takiego sklepu gdzie mogłem iść z własnymi słoiczkami. Więcej niepotrzebnej folii byłoby przez ciągłe kupowanie opakowań po 20g, a nie kupienie jednego 200g które starczy na dłużej, ale mogę się mylić ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Silent_Mouse: Papierowe opakowania nie są szczelne i przyprawy tracą aromat. Rozumiem unikanie niepotrzebnego plastiku ale tutaj nie ma nic złego. Dużo bardziej szkodzisz środowisku kupując nowe ubrania.
  • Odpowiedz
@Silent_Mouse: oho, mamy typową ekoaktywistkę, która nie wie, że w trochę szerszym kontekście opakowania plastikowe są bardziej ekologiczne niż papierowe, bo są cieńsze i możliwe jest ich dalsze wykorzystanie, w przeciwieństwie do papierowych ;)
  • Odpowiedz
@Limonene: nie mam nic wspólnego z ekonaziolami i wgl z byciem eko ale mam nerwicę natręctw i gdy widzę woreczki foliowe/plastikowe w tak dużej ilości bez rozsądnego rozwiązania to mnie to wkurza. No paczka żelek z małymi paczkami żelek w środku
  • Odpowiedz
gdy widzę woreczki foliowe/plastikowe w tak dużej ilości bez rozsądnego rozwiązania to mnie to wkurza


@Silent_Mouse: ale tutaj to jest rozsądne rozwiązanie. W papierowych i tak musiałyby być plastikowe elementy, żeby je szczelnie zamknąć, bo inaczej uciekałby zapach. Większość papierowych opakowań jest wyłożona od środka plastikiem, żeby im dodać szczelności, a niejednorodny materiał jest zawsze mniej ekologiczny niż jednorodny. Przyprawy w słoikach to też niezbyt rozsądny pomysł, wytwarzanie szkła jest bardziej
  • Odpowiedz
@Silent_Mouse: nic z tych rzeczy, po prostu myślałem, że kupienie kilku większych paczek będzie bardziej "ekologiczne", niż kupowanie ciągle malutkich paczek. Pozdrawiam cieplutko
  • Odpowiedz
@Poziomkowa: Ale na blacie nieestetycznie będzie to wyglądało, na razie odpuszczę słoiki. Zobaczę czy na co dzień będę ich używał jeśli nie to pójdą do szafki.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta:już miałem problem, jak to zamawiałem "przyda mi się to w ogóle, pewnie i tak tego nie użyje", skończyło się na tym, że 2 razy nie będę zamawiał i brałem wszystko jak leci.
  • Odpowiedz