Wpis z mikrobloga

Rayshard Brooks - 27 letni spokojny czarnoskóry chłopak który miał wyrok za znęcanie się nad dziećmi i rodziną. Zasnął za kierownicą samochodu przy okienku drive-thru. Po przyjechaniu policjantów okazało się, że jest na warunkowym. Zbadali oni trzeźwość rasistowskim alkomatem który wykazał stan upojenia alkoholowego. Podczas próby założenia kajdanek zaczął się on wyrywać. Ukradł policjantom paralizator i zaczął mierzyć do policjanta który w odpowiedzi użył ostrej amunicji. Ryszard padł trupem.

A taki spokojny chłopak, urodziny córki planował.

szykuje się ponowienie protestów, teraz mogą wrócić ze zdwojoną siłą.

#usa #blacklivesmatter #bekazlewactwa
jebluschytrus - Rayshard Brooks - 27 letni spokojny czarnoskóry chłopak który miał wy...
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Burmistrz miasta jest murzynką i oficjalnie w jednym z wywiadów powiedziała że popiera protesty i czuję się ofiarą policji bo jej ojciec został zatrzymany przez policję za dilerkę, dostał 10 lat z czego odsiedział 4 i to rozbiło jej rodzinę


@Kezcliw: jak można być tak głupim
  • Odpowiedz
Zasnął za kierownicą samochodu przy okienku drive-thru. Po przyjechaniu policjantów okazało się, że jest na warunkowym. Zbadali oni trzeźwość rasistowskim alkomatem który wykazał stan upojenia alkoholowego. Podczas próby założenia kajdanek zaczął się on wyrywać. Ukradł policjantom paralizator i zaczął mierzyć do policjanta który w odpowiedzi użył ostrej amunicji. Ryszard padł trupem.

A taki spokojny chłopak, urodziny córki planował.

szykuje się ponowienie protestów, teraz mogą wrócić ze zdwojoną siłą.


@jebluschytrus
  • Odpowiedz
@jebluschytrus: swoją drogą szeryf który przyjechał po akcji to wzór szefa - nie stawia tez, podchodzi do sprawy bez założeń. "Wszystko u Ciebie w porządku? Dzwoniłeś do rodziny? Lepiej ich poinformuj. Dla mnie najważniejsze, że jesteś cały i zdrowy. Jeśli potrzebujesz pomocy - wiesz gdzie mnie szukać."
Zakładam, że nawet taką sytuację mają przećwiczoną. W wielu krajach, w tym u nas, to nadal prowizorka i uwanie, że wiemy co robimy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adaslaw: g---o prawda, amerykańscy policjanci mają albo inicjały imienia i nazwisko albo nr odznaki na mundurze i co więcej nie muszą nikomu się przedstawiać. Mają kamery bo ich na nie stać i udostępniają nagrania bo zezwala im na to ich prawo. Różnica jest taka, że mieszkasz w Polsce i mało kto wie że oprócz praw każdy ma obowiązki i głupie trzymanie rąk na kierownicy jest już wyzwaniem dla kierowcy.
  • Odpowiedz
Jak ja szanuję tych policjantów, że sie nie patyczkują z tymi j------i małpami. Redukują się sami bo nie mają wyobraźni, oby tak dalej ;)
  • Odpowiedz
Zakładając że brutalność policji w stanach to prawda i każdy biały to rasista to w przypadku gdybym był czarnoskórym niewinnym obywatelem i został zatrzymany przez dwóch białych policjantów starałbym się nie narażać i za każdym razem grzecznie im odpowiadać a nie kraść b--ń i uciekać. Jeżeli historia z Panią burmistrz to prawda to już nie mam pytań.
  • Odpowiedz