Wpis z mikrobloga

mirki z #budownictwo #budujzwykopem mam pytanie :
Na dniach będę miał do odbioru zbiornik naziemny na deszczówkę o pojemności 360 litrów ( po napełnieniu +/- 360kg).
Zbiornik jest z tworzywa. Czy jako podstawę pod niego wystarczy zrobić płytę zbrojoną o grubości +/- 15cm ?
Teoretycznie można ten zbiornik "położyć" na trawie/ziemi ,ale wolałbym to zrobić raz a porządnie i mieć spokój na kilka lat.
  • 7
  • Odpowiedz
@oliho: szkoda roboty na 360 litrow. Ledwo raz malutki trawnik podlejesz z tego albo i nawet nie
malutki typu 60-120 m^2

a zbiornik postaw na tłuczniu ubitym wysypanym na geowłókninie i tyle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oliho: Gdzie płyta zbrojona, panie! 360 kg to 4 chłopów na 1m2 - jak chcesz mieć stabilnie to tak jak @Norskee mówi - wybierz parę centymetrów humusu, daj jakiegoś tłucznia, zagęść, trochę piasku i jeszcze raz zagęścić, i będzie gituwa.

360 kg nie będzie ci działać stale - to obciążenie maksymalne. Ile razy w roku się to zdarzy? 3-5?
  • Odpowiedz
@oliho: 15cm płyty to pod dom drewniany wystarczy przy dobrych warunkach gruntowych :D Zrób jak mówią koledzy wyżej ew. wylej jakiegoś chudziaka
  • Odpowiedz
  • 3
@oliho Nie zgubiłeś tam jakiegoś zera? Mauser o pojemności 1000 litrów stoi mi na budowie na kilku paletach i nic się nie dzieje a tutaj 1/3 tego i planujesz jakieś płyty. Kup kilka bloczków betonowych i na tym sobie postaw. Jak ma jakiś kran to na kilku żeby można było wiadro podstawić.
  • Odpowiedz
@oliho: Jak chcesz zrobić pro, to wybierz trochę „czarnego” obsadź sobie obrzeże/palisade i postaw w środek normalnie na piasku. Nie będziesz miał problemu z podkaszaniem itp
  • Odpowiedz
@oliho: Ja bym się grubo zastanowił czy pod tak mały zbiornik robiłbym coś więcej niż wykoszenie trawy. Może za dwa sezony będziesz chciał przestawić go w inne miejsce a płyta Ci zostanie.
  • Odpowiedz