Wpis z mikrobloga

w sumie w porównaniu do matury z 2018 to sporo łatwiejsza, szczególnie optymalizacja free punkty. dowody lekko pierydolnięte były, ale do zrobienia. oprócz tego z okręgiem, to było #!$%@? xD ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#matura #matematyka
  • 15
  • Odpowiedz
@impet: ab=60, z ramek zrobiłem prostokąt, już nie pamiętam jakie były dokładnie ich długości ale potem (a+0,x)(b+1) = 60.powierzchnia prostokąta. tam się skracało wszystko ładnie, potem wyznaczasz a czy tam b (co wolisz) b=60/a i pochodna wychodziła coś w stylu b^3-36/a^2, minimum w 6 czyli dla 6 najmniejsza a*6=60 i masz wynik no i jeszcze dziedzine trzeba było wyznaczyć
  • Odpowiedz
@shiningsky: XDDDDDDDDDDDDD #!$%@?, ja myslalem ze czegos nie ogarniam i wlasnie wychodzily tylko te dwie niewiadome takie proste X_DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD i nie dokonczylem dobra 4% bedzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaye93: dziedziny nie wyznaczyłem, bo zapomniałem xD ale o ile się nie mylę to powinna być ograniczona, nie do nieskończoności, ale mogę się mylić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arek0092:

Wyznacz takie wymiary ekranu

smartfona, przy których powierzchnia ekranu wraz z obramowaniem jest najmniejsza.

Jak dobrze ułożyłeś funkcję pola, to wystarczyło sam ekran podać, bo ramki były uwzględnienione przy optymalizacji, dlatego wyliczała (a+0,6)(b+1)
  • Odpowiedz