Wpis z mikrobloga

#kucyki [ #mlp #orginalcharacter artysta: #fshydale ] #3dprint
Obczajcie To kuce. Figurka cudo ().
Około 10cm wys. drukowana + wkład pracy na malowaniu. Zaraz poszukam na jewtubie czy jest tutorial jak to było robione.
Kucyk to OCek o nazwie Startrail ... do powio dorzucę kilka prac z tym charakterem.
FlaszGordon - #kucyki [ #mlp #orginalcharacter artysta: #fShydale ] #3dprint 
Obczaj...

źródło: comment_1592183839cJngSTr8GBlyn0ZyZMVzKi.jpg

Pobierz
  • 13
@FlaszGordon
Wydruk to nie wszystko bo jest chropowaty, a obrabiać też trzeba umieć. Dochodzi do tegi żmudne szlifowanie, lakierowanie, szlifowane i znowu lakierowanie aby uzyskać taki gładki efekt. Do tego modułowe części.
Dużo roboty i czasu ale jak ktoś chce i ma odpowiednio DOBRE narzędzia i lakiery to czemu nie ¯_(ツ)_/¯

Niektóre części są bardziej delikatne i mogą pęknąć ale to zależy od drukowanego materiału.
Na zdjęciu jak wygląda dosłownie po wydruku
Timer555 - @FlaszGordon 
Wydruk to nie wszystko bo jest chropowaty, a obrabiać też tr...

źródło: comment_1592186184PMVgIHx6qyNlnFbg9Omyiz.jpg

Pobierz
@FlaszGordon:
Tu jest przykład jednej metody szlifowania.
Efekt końcowy? Jak z fabryki.

Super dokładniejsza jest drukarka żywicowa, bez porównania do typowej FDM (filamentowej) idealnie nadaj sie do figurek.
Ale jest coś za coś:
- trzeba jej używać w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, najlepiej w oddzielnym wentylowanym pomieszczeniu (opary żywicy są toksyczne, są żywice mniej toksyczne lub wcale ale z przymrużeniem oka na to patrzę)
- trzeba sie babrać w żywicy + rękawiczki,
Timer_555 - @FlaszGordon: 
Tu jest przykład jednej metody szlifowania.
Efekt końcow...
@fstab: @Neater: Figurka to nie moja robota. Nawet nie mam drukarki 3D. Po prostu podziwiam wykonanie artystki fShydale.

Jesteś kucykowym świrem?

@rysownik: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przyjrzyj się mojemu awatarowi oraz jakie mam tło profilowe
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście jestem drobnym fanem serialu jak i otoczki w postaci artów, muzyki, fanficów i społeczności jaka wyrosła na jego bazie.