Wpis z mikrobloga

@Ziarenkokawy: A mi dzisiaj po miesiącu od kupna zapchał się w miejscu gdzie kawa opuszcza żarna najwęższe i najbardziej schowame miejsce w młynku, w sumie przez 40 minut męczyłem się żeby to w miarę oczyścić, zalepione było drobno zmieloną kawą.
Kawa po prostu przestała lecieć do pojemnika.
Wg mnie jest to błąd konstrukcji bo zmielona kawa opuszcza młynek bokiem malutkim otworem obok żaren, a powinna spadać do pojemnika poniżej żaren. gdzie
  • Odpowiedz
może zgłoś młynek na gwarancje. Ja przez rok zmieliłam już na nim dobrych paredziesiąt kg, czyszcze go co jakiś czas ale nigdy nie miałam z nim problemów. Dla mnie jego jedyną wadą jest głośność.
  • Odpowiedz
@WutkaBXL:

żarno to co innego niż ziarno?


XD

Dobra wyjaśnię chociaż wystarczy wpisać słowo w google. Żarna to elementy mielące, to są zwykle metalowe twarde części które kruszą, rozcierają i mielą materiał. Kiedyś nazywano kamienie młyńskie żarnami. żarna to chyba najważniejsze części młynka.
  • Odpowiedz
Polecam wrzucać kawę na uruchomiony młynek a hooper traktować jak lejek żeby się nie rozsypała na boki. Ale rozumiem że nie po to dałeś tyle hajsu za młynek żeby go użytkować w specjalny sposób ʕʔ
  • Odpowiedz