Wpis z mikrobloga

Rok 2020, a ludzie dalej pracują po 8h dziennie za jakieś ochłapy przez 5 dni w tygodniu XD
#!$%@?, mieszkamy w Europie, jesteśmy rozwiniętym krajem, a większość ludzi akceptuje fakt pracy za 3k miesięcznie w jakimś januszexie.
Zostały mi jeszcze 3 lata studiów, ale osobiście nie wyobrażam sobie czegoś takiego.
Praca za minimum 2-krotność średniej krajowej w formacie max 30h tygodniowo - innej opcji nie zaakceptuję.
#pracbaza #studbaza #przemyslenia
  • 84
@kimjajestem999 co prawda ten artykuł pochodzi z końca tamtego roku, ale może jeszcze aktualny. Zarabiając średnia krajową (wg ustawy budżetowej 5222 brutto w 2020) jesteś już prawie wsrod 10% najbogatszych (w artykule 5800 brutto). Czyli jeśli chcesz po studiach zarabiać dwukrotność średniej krajowej to albo już masz posadkę u ojca w firmie albo właśnie zapisałeś się do PiS z nadzieja na karierę jak pewien aptekarz w ministerstwie obrony narodowej XD
@bn1776 wg tego artykułu to właśnie przeskakuję z 8% do 4, ale mam 4 krzyżyk na karku i myślę, że mógłbym mieć więcej. Ale czytając takie wypociny jak te opa to wydaje mi się że ktoś tu żyje w fikcji. To jest niesamowite że na wykopie każdy ci powie że 4000 netto to bieda, ale wg statystyk to mało kto tyłe zarabia (60% mniej). Więc ja już dawno nie wierzę tutaj nikomu
@szuineg Ja myślę, że op po prostu trolluje, ale część wpisów na taki temat jest na poważnie. Da się zarabiać dużo, ale moim zdaniem wiąże się to właśnie z doświadczeniem i stażem pracy, jeśli ktoś stopniowo i sukcesywnie będzie zarabiał coraz więcej to zrozumiałe, ale jeśli ktoś uważa, jak op, że dostanie dyplom, a pracodawcy będą się licytować kto zapłaci mu więcej za pracę, lub lepiej nic nie robienie to czysta fikcja