Wpis z mikrobloga

@Dolan: zderzaki w naczepach są mega mocne, z reguły przy normalnym najechaniu na niego przez osobówkę nawet o centymetr się nie odgina, ale wiadomo że wszystko ma swoją granicę wytrzymałości, dlatego wierzę w to że typ leciał 250km/h
@episode: Ludzie często piszą, że osobówka jest bez szans z tirem, bo występuje duża różnica w wadze pojazdów. A ja właśnie mam wrażenie, że to nie o wagę chodzi a twardość materiałów. Podejrzewam, że jakby osobówka była zrobiona z czołgowej stali to z pewnością nie złożyłaby się pod naczepą jak rozdeptana puszka.
W ogóle mam wrażenie, że tiry są robione z jakiegoś twardszego materiału niż osobówki.


@NieTakMialoByc: Zauważ, że ścięciu ulega góra nadwozia i tu nie potrzeba nie wiadomo jakich sił i materiałów, żeby ją rozerwać. Natomiast podwozie wraz z silnikiem i innymi elementami dezeluje podwozie naczepy.

Poza tym blacha karoserii aut osobowych potrafi być tak cienka, że odgina się przy dociskaniu ręką. Zależy od marki. Droższe auta są lepiej wykonane.
@delirium_memes: też mnie to zawsze rozwala jak przy jakiś artykułach z wypadków wstawiają zdjęcie licznika który pokazuje jakąś prędkość.. jakby to miało cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.