Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
W końcu pogoda i można było rozpocząć sezon.
Wyeliminowałem drętwienie stóp, kupiłem gacie na szelkach a i tak po 20km drętwienie jaj, pochylenie dzioba też za wiele nie dało. Czytam że siodło z dziurą może być pomocne. Kupię jakieś dobre w #decathlon - mam tam bony.

Co do #triban to po 300km hamulce nadal średnio hamują i nadal obciera w jednym miejscu tarcza - czuć opór na podjazdach. #wykoptribanclub #tribanmafia #szosa #rower
kojos - W końcu pogoda i można było rozpocząć sezon. 
Wyeliminowałem drętwienie stóp,...

źródło: comment_1592027403y73K8OMlKkz6FWxT1ZDZWF.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kojos: z tymi hamulcami to różnie, przejechałem 1,5k km i dalej są ujowe, na zjeździe przez pierwsze 10 sekund hamują a później to już tylko cię lekko zwalniają, co do siodełka, bardziej nadaje się dla kobiety niż dla faceta, bardzo wąskie i u mnie po 20km wywoływało drętwienie benka
co do siodełka, bardziej nadaje się dla kobiety niż dla faceta,


@Arturrow: Kolego, co Ty tu opowiadasz? Kobiety mają średnio większy rozstaw kości kulszowych, więc zwykle potrzebują szerszych siodełek. To trzeba po prostu zmierzyć i dopasować.
@kojos: Jeśli chodzi o hamulce, to polecam wymianę klocków np. na takie:
https://ebcbrakes.pl/klocki-hamulcowe-cfa439hh,3,159144,19048
EBC ma 3 rodzaje mieszanek, te oznaczone kolorem złotym hamują najmocniej (ale i najbardziej zużywają tarcze). Najpierw kupiłem te oznaczone kolorem zielonym, czyli uniwersalne, ale przełożyłem do przodu a na tył dałem te złote. Zupełnie inny komfort hamowania. Oczywiście pamiętaj, że to są hamulce mechaniczne i nie ma co się po nich spodziewać takiej sprawności jak po hydraulice,
@fonfi: Trzeba kupić, ciekawe jak będzie z wymianą XD.
@Hav0c: Ustawiłem bloki tak aby przechodziły przez środek stopy (według filimków na yt), ale dalej coś było nie tak, postanowiłem nie zaciskać zbyt mocno butów i jak ręką odjął, może też buty się wyrobiły.