Wpis z mikrobloga

Ta sytuacja z kopalniami mi śmierdzi na kilometr. Wpisuje się bardziej w teorię #!$%@? gospodarki za pomocą 'chińskiego kaszlu' aka #koronawirus
Te 80 tys górników można by taniej i szybciej przebadać i odizolować tych chorych/zakażonych, zamiast bezmyślnie zamykać kopalnie, które przez to będą generowały jeszcze większe straty.
Mam znajomego w kopalni, który twierdzi, że górnicy już twierdzą że to jest spisek aby uwalić branżę i nie zdziwi się jak w okolicy wyborów ruszą na warszawę, bo co z tego że rzekomo dają im 100% (które koniec końców nie wiadomo kto sfinansuje), jak za jakiś czas nie będzie do czego wracać.
Nie od dziś też wiadomo, że Szumowski i spółka fałszują i żąglują sobie z sanepidem wynikami testów/zgonów, jak chcą pod kalendarz wyborczy i nastroje społeczne.
Aby nie było, nie jestem za górnikami, kopalnie i tak trwonią dość kasy, ale jak jest postój to marnują jej jeszcze więcej $ niż gdyby funkcjonowały nawet na pół gwizdka. Ten gówno rząd trzeba postawić przed trybunałem i pozamykać, bo jeszcze trochę i Polska ogłosi bankructwo.

#przemyslenia #przemysleniazdupy #bekazpisu
  • 17
@TatoAktywny: no nie wydaje mi się aby coś co nie funcjonuje w ogóle, nie generowało większych strat, trochę w tym brak logiki, skoro nadal wszystko trzeba utrzymywać i płacić pensje za nic nie robienie i kompletny brak wydobycia.
Taka Lufthansa która teraz dostała ok 10mld euro pomocy od rządu generuje straty na poziomie 1mln euro na godzinę
to jest dobry sposób na zmniejszenie zwałów węgla przy kopalniach. Ludzie nie pracują, dostają 50%, ale też nie przybywa węgla, którego nikt nie chce.


@Nicolas_Bourbaki: ale w końcu wrócą i dalej będą produkować coś, czego nikt nie chce. I dalej miliardy będą leciały strumieniem z kieszeni Twojej i mojej. Zaorać. Tyle tylko mam do powiedzenia w tym temacie skoro przez 20 lat nie udało się sprawić, że chociażby będzie wychodziło na
@SpasticInk: sam fakt, że zaczeli badać pracownikow kopalni jest dosc dziwny. Jeżeli faktycznie tyle górników jest zakażonych, to możemy przyjąć, że gdyby zbadać wszystkich obywateli zakażenych byśmy mieli najwięcej w europie
gdyby zbadać wszystkich obywateli zakażenych byśmy mieli najwięcej w europie


@deoXXo: Brawo! Odkryłeś to i zajęło Ci to tylko trochę więcej niż szumiemu.
Więcej testów == więcej wykrytych zakażeń.
ale w końcu wrócą i dalej będą produkować coś, czego nikt nie chce. I dalej miliardy będą leciały strumieniem z kieszeni Twojej i mojej. Zaorać.


@TatoAktywny: Nie wiadomo czy wrócą. Plan dla górnictwa miał być ogłoszony pod koniec maja. Po wyborach prezydenckich. Magicznie, z nie wiadomych przyczyn, jak przełożono wybory to przełożono też publikację planu. Tym razem na koniec czerwca, po wyborach prezydenckich. Mówi się, że część kopalni już nie wróci