Wpis z mikrobloga

Ej, @skotfild: powiedz mi jedna rzecz. Bo z tym sie caly czas bawie i nie opanowałem do końca. A widzę, ze jestes gość.
W ktorym miejscu nacinasz?
Powiedzmy, ze masz bochenek wyrzucony z koszyka. Lezy na stole. Jak byś miał określić (mni wincy oczywiście) na ktorym stopniu miedzy 0 a 90 tniesz ?
  • Odpowiedz
@aguero90: przepis to tylko proporcje, które dostosowuje się pod siebie i pod mąkę, którą się posiada. Teraz sam sobie je ustalam.
Jeśli chcesz coś na początek to tu mas mój film https://youtu.be/oPVxZx9MuK4
@GrindujTopy: ok 6-14h wyrastanie zakwasu, ok 4-6h bulk, czyli cały proces wyrabiania i składania, oraz 12-36h wyrastanie w lodówce
@niemaszkonta: mniej więcej tak jak @klepie-biede: napisał. Czasami na środku, czasami z boku, czasami jeszcze inaczej. Np
skotfild - @aguero90: przepis to tylko proporcje, które dostosowuje się pod siebie i ...

źródło: comment_1591906970MMTAInw0f2ZwFBjdq0GeTn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ok 6-14h wyrastanie zakwasu, ok 4-6h bulk, czyli cały proces wyrabiania i składania, oraz 12-36h wyrastanie w lodówce


@skotfild: tak się zastanawiam czy jest sens bawić się w tyle czekania, ostatnio wyjąłem zakwas z lodówki, dokarmiłem, po 6 godzinach do miski, część mąki i wody, wyrabianie, po godzinie reszta mąki i wody, łyżka miodu, sól, 1g drożdży suchych, 15 minut wyrabiania, do kosza, pieczenie i po 3 dniach kończę go jeść,
  • Odpowiedz