Wpis z mikrobloga

Szukam książek w stylu sci fi, z rozkminami w stylu blade runnera, gry mass effect, może androidy, istota człowieczeństwa. Gdzie się zaciera granica między posiadaniem duszy bądź nie, jakieś podróże w kosmosie. Bardziej sci fi, nie żadne fantasy z krasnalami (sorrki nie moja baja). Najlepiej jakby to była współczesna literatura, coś nowego, większość staroci z lat 70-80 znam, poza tym jestem ciekaw bardziej aktualnej wizji na te tematy wśród współczesnych autorów. Po prostu coś swieżego chciałbym poczytać
#scifi #ksiazki #czytajzwykopem #lubimyczytac #masseffect
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gra Endera i cała seria ale pewnie znasz bo dosyć popularna swego czasu była


@czekirizi: On chciał coś nowszego niż lata 80-90. Do tego Tylko z całej serii tylko Gra Endera była dobra, reszta to jakieś mesjanizmy.
  • Odpowiedz
@koniarz: Wszystkie twoje wymagania spełnia moja ulubiona książka "Wojna Starego Człowieka" A jak chcesz spotkanie z obca inteligencją i innym sposobem myślenia to cykl StarCarier. Jak coś klasycznego o obcych to Eden Lema. Jak coś bardziej retro to "Ludzie jak Bogowie". Jak o życiu z opcją nieśmiertelności to Cykl Modyfikowany Węgiel. A jak klasyczne SpaceOpery to cykl Expanse lub Cykl Dysfunkcja Rzeczywistości. Jak lubisz bitwy kosmiczne to cykle StarFire i
  • Odpowiedz
Gdzie się zaciera granica między posiadaniem duszy bądź nie, jakieś podróże w kosmosie.


@koniarz:

Obczaj książki tych autorów:
Alastair Reynolds, Neal Asher, Charles Stross, Richard Morgan, Iain M. Banks, Peter Watts, Michael Cobley.
  • Odpowiedz
@koniarz: @zaba34: My bad, to jednak opowiadanie było:/ Ale i tak polecam, bo jedno z lepszych jakie czytałem.
Ted Chiang - Zrozum(jest w zbiorach opowiadań Siedemdziesiąt dwie litery i w Historia twojego życia).

Zrozum to historia człowieka, który poprzez serię eksperymentalnych zastrzyków najpierw odzyskuje całkowicie sprawność umysłu utraconą przez niedotlenienie mózgu wskutek podtopienia, a później jego inteligencja zaczyna wzrastać ponad przeciętną i ciągle rośnie, osiągając poziom pozwalający na dostrzeżenie wzorców kierujących naszą rzeczywistością.


Patrzę na półkę i jest jeszcze Zamglony horyzont - Mike Resnick, naprawdę dobrze ją wspominam - podróżnik i tajny agent upodabnia się do kosmitów i próbuje żyć wśród nich, żeby poznać ich kulturę i
  • Odpowiedz