Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3288
Czy dobrze łączę fakty? Gość wielokrotnie skazany poszedł nacpany do sklepu zapłacić lewymi pieniędzmi. Gdy złapała go policja stawiał wyraźny opór więc poszedł na glebę i tak umarł, bo policjant debil nie słuchał jak leżący na glebie krzyczy że nie może oddychać. Przez to wspomniany kryminalista miał pogrzeb transmitowany przez cały świat, został pochowany w złotej trumnie a na jego potrzebie płakał burmistrz Miasta gdzie to się stało. Co jest kruwa
#usa #kiciochpyta
  • 208
  • Odpowiedz
@Zeugma: aha, według ciebie wydali komunikat prasowy sprzeczny z autopsją? czy może po prostu nie jesteś ekspertem i nie potrafisz zinterpretować wyników autopsji?

Jak myślisz, co jest bardziej prawdopodobne? XD
  • Odpowiedz
- bo okaże się, że w normalnych warunkach podjęte przez policjanta działania nie doprowadziłyby do śmierci zatrzymanego.


@wjtk123: na pewno tak będzie, wszak dalsze duszenie przez 3 minuty i nieudzielenie pomocy osobie, która straciła przytomność normalnej osoby nie doprowadziłaby do śmierci XD
  • Odpowiedz
Twierdzisz więc, że policjant zabił go specjalnie?


@wjtk123: Nie mogę tego stwierdzić, ponieważ nie znam dowodów. Stąd sformułowanie "być może", oparte na przedstawionych zarzutach morderstwa. Oczywiście wątpliwym jest, że funkcjonariusz zawczasu planował taki skutek swoich działań, lecz nie zmienia to faktu, że kontynuował duszenie skutego człowieka pomimo uwidocznionych na nagraniu prób poinformowania go przez duszonego, że ten nie może oddychać. Jeśli dusiłbyś człowieka mimo wiedzy, że traci on oddech i
  • Odpowiedz
@durielek2: Już wyjaśniłem co to jest "homicide" w poście wyżej, to raz. Dwa, nawet ta notka prasowa nigdzie nie podaje przyczyny śmierci jako "zabójstwo przez uduszenie", jak to oryginalnie napisałeś.
  • Odpowiedz
@justkilling czytałem od deski do deski. Kwestia czytania ze zrozumieniem. Łącząc kropki, oglądając filmy które się pojawiają pokazuje się zupełnie inny obraz sytuacji. Komentarz do znaleziska przeklejam:

No nie potrafił (ustać na nogach) bo mając taką tablice Mendelejewa we krwi jaka wyszła na sekcji nie da się ustać. Poza tym połykając woreczek mógł przyjąć kilkukrotna dawkę śmiertelna fentanylu. W sekcji nie ma jasno określone że zmarł od duszenia - serce mogło
  • Odpowiedz
@durielek2: Poczekajmy może na popartą sądowym postępowaniem dowodowym rzetelną rekonstrukcję zdarzeń.

@texas-holdem: Tylko wiesz jaki jest problem z takimi sprawami? Zatrzymani bardzo często krzyczą, panikują, symulują i błaznują. Wystarczy, że złapiesz kogoś za rękę żeby go skuć, a on wyje wniebogłosy, że mu ją złamałeś. Dociśniesz kogoś, a on krzyczy, że nie może oddychać. Jestem pewny, że tamten policjant miał dziesiątki interwencji według powyższego scenariusza, gdzie leżący na
  • Odpowiedz
źle zaprojektowane procedury.


@ChadimusPrzegrywus: Dawno nie widziałem takiego fikołka, a jestem na wykopie prawie codziennie, więc miałeś naprawdę wysoko zawieszoną poprzeczkę do pokonania. Tak stary, trzeba lepiej "zaprojektować procedury" – policjanci może nie wiedza, że duszenie skutego człowieka kolanem jest proceduralnie niedopuszczalne:D

Skąd on miał wiedzieć że jest chory i
  • Odpowiedz
Zatrzymani bardzo często krzyczą, panikują, symulują i błaznują.


@wjtk123: To nie ma żadnego znaczenia, ponieważ istotne jest jedynie to, że żadne z wymienionych przez Ciebie zachowań nie daje funkcjonariuszowi prawa do uduszenia zatrzymanego człowieka na chodniku.

Jestem pewny, że tamten policjant miał dziesiątki interwencji według powyższego scenariusza, gdzie leżący na ziemi facet próbował wymusić na nim określone zachowanie i odstąpienie od czynności.


Ale zdajesz sobie sprawę, że jeśli ten policjant
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Dlaczego uparcie trzymasz się tego "uduszenia", kiedy żaden oficjalny raport tego nie stwierdził? Bo kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą?

To, że zatrzymani udają różne dolegliwości ma jak najbardziej znaczenie. Kiedy 99 podejrzanych płacze że ich zabijają, ale nic im nie jest, setny przypadek policjant zignoruje, bo w tym momencie nie może wiedzieć że akurat ten podejrzany ma słabe serce i coś może mu sie stać podczas zatrzymania.
  • Odpowiedz
Ale mogą sprawić, że doprowadzą do śmierci w sytuacji, gdy normalnie by ona nie nastąpiła. Nie zdziwię się jeżeli sprawa zakończy się uniewinnieniem lub tamtejszym odpowiednikiem nieumyślnego spowodowania śmierci - bo okaże się, że w normalnych warunkach podjęte przez policjanta działania nie doprowadziłyby do śmierci zatrzymanego.


@wjtk123: Nie ma to znaczenia - jak popchniesz kogoś, on upadnie i przez to pęknie mu krwiak w mózgu to ty za to odpowiadasz.
  • Odpowiedz