Wpis z mikrobloga

Jest niespodziewana 1-sza setka, unimot podchodził 90% ale nie udało się. Pamiętam jak kupowałem PGE w górnych widłach, ale było na tyle w dołku, że wzrosło nawet do tego poziomu. Myślę, że za rok będzie średnia 100% portfela, czyli mniej więcej podwoje kapitał.
Interaolt na minusie przez wypłaconą dywidendę - gdyby nie to też byłoby na zielono.

#portfel #pokazportfel #gpw #gielda #inwestowanie
M.....s - Jest niespodziewana 1-sza setka, unimot podchodził 90% ale nie udało się. P...

źródło: comment_1591730955GATCP8VwgetzOVYSpT9oAD.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Micros: Akcje kupowane w tegorocznym dołku? Jaka masz strategie dywersyfikacji? Bo ta Twoja chyba nie ogranicza ryzyka. Masz ogromną ekspozycję na banki i WIG20. Nie lepiej było przy takiej ekspozycji zainwestować po prostu w 3-4 spółki o najlepszych prognozach? Zysk byłby większy, a ryzyko to samo.
  • Odpowiedz
@FilipKarol: według twojej teorii:
1. z banków pekao ma najlepszą prognozę i co ? najniższy zysk ze wszystkich banków w portfelu.
2. orlen ma lepszą progneze od unimotu i co ? unimot zysk 1/3 większy, mimo iż wszedłem znacznie później niż w orlen
3. w colombusa i novavisa to też nie trzeba było inwestować bo przeciez to są baloniki według wskaźników

własnie ryzyko jest większe wchodząc w 4 spółki większym kapitałem
  • Odpowiedz
@Thexil: mbank, jednak prowizje maja wieksze niz np. ing, ale jak juz kupilem kilka spolek na mbanku to potem nie chcialoby mi sie odpalac dwoch maklerow by patrzec jak rosną xD

btw mam 8 spółek na 17 z wig20 i zarzucają "ogromną ekspozycję na banki i WIG20. " xD każdy normalny ma banki w portfelu i każdy wie, że prędzej czy później wzrosną.
  • Odpowiedz
@Micros: mój post nie był zarzutem, a zainteresowała mnie Twoja strategia i o nią pytałem. Bo jest dość nietypowa.

Ja zaczynałem w 2016. Po rekomendacji Goldman Sachs aby inwestować w Polsce miałem po 80-100% zysku na akcjach. Zysk zrealizowany. Napalilem się na giełdę. Dołożyłem kasy i nakupowalem akcji. I od połowy 2017 już tak kolorowo nie było. Na przełomie 2016/17 rosło wszystko, myślałem że jestem geniuszem inwestycyjnym bo najsłabsze akcje rosły
  • Odpowiedz
  • 0
@FilipKarol no to ja mam inna taktyke bo juz nie dokupuje i w dluzszej perspektywie nie zamierzam, jedynie mam na oku jeszcze 1 inna spolke. Dobrze wiem, ze po tym dolku juz tak latwo nie bedzie, wiec kolejne akcje dokupue na kolejnym kryzysie pewnie za x albo xx lat a te trzymam do najwiekszego mozliwego wzrostu i sprzedam jak bede potrzebowal kasy xD
  • Odpowiedz