Wpis z mikrobloga

@Im_from_alaska jak juz piszesz takie ciekawostki pod publicznym tagiem to dokończ myśl. chętnie się dowiem co to za idiotyczny rząd, dzięki któremu wzrosną ceny rowerów. jeszcze nazywasz to cywilizacją xD sponsorowanie komuś roweru za pieniądze reszty takie nowoczesne xD
@shoananas: dopłata jest do każdego rodzaju zrównoważonego transportu, wspominam o rowerze, bo reszta mniej mnie interesuje. ale możesz dostać dopłatę do samochodu elektrycznego, hybrydy, skutera elektrycznego.

wolę, żeby moje podatki szły na takie dopłaty dzięki którym mieszkam w cichszym i mniej zanieczyszczonym miejscu niż miały iść tylko na pomagania określonym grupom społecznym. taki idiotyczny rząd jest w luksemburgu
@Im_from_alaska dzięki za odpowiedź. może rząd Luksemburga za dużo zabiera obywatelom skoro później szasta dziwnymi dopłatami. zastanów się nad biznesem sprzedaży takich rowerów za granicę (zanim producenci podniosą ceny). myślę, że mógłbyś odzyskać jeszcze więcej z podatków ;)
wolę, żeby moje podatki szły na takie dopłaty dzięki którym mieszkam w cichszym i mniej zanieczyszczonym miejscu niż miały iść tylko na pomagania określonym grupom społecznym. taki idiotyczny rząd jest w luksemburgu


@Im_from_alaska: wolisz, bo akurat jeździsz na rowerze, a nie masz dzieci.
@Im_from_alaska: Myślałem, że to jest po prostu max 600 eur i jak już to 30%, a nie 50%. No i warto wspomnieć o tym, że liczy się to od kwoty bez podatku VAT. Złożyłem wniosek przed urlopem i za rower 1100 eur spodziewam się zwrotu ok 200 EUR. Byłoby super gdybyś miał rację i przyznali mi 550 :) dam znać ile przyszło ostatecznie
@encourager: Od maja do marca 2021 jest 50% ceny (z tym, że ceny brutto to fakt, zgadzam się). Więc jak kupiłeś wcześniej niż w 11 maja tego roku, to 25% zwrotu dostaniesz. Plus niektóre gminy jeszcze osobno dają zwrot od siebie