Wpis z mikrobloga

Co zwiedzić w okolicy #tarnobrzeg #sandomierz #stalowawola #mielec, tak do 100 km powiedzmy?

Ruiny zamku w Ossolinie i Międzygórzu zobaczone, Szydłów też zwiedzony. Krzyżtopór oczywiście też.

Myślę o Tarnowie, bo w sumie nigdy nie zwiedzałem. Ktoś coś innego poleci, zaprotestuje? #tarnow

Mogą być fajne też obiekty infrastrukturalne, mosty (jak LHS w Zadusznikach koło #mielec, fajny).

Coś w okolicach Dębicy warte zobaczenia? #debica

#zwiedzanie #wycieczka #podkarpacie #malopolska #lubelskie #swietokrzyskie
  • 46
@gen_mielec: Kurozwęki rzeczywiście pominąłem, byłem kilkanaście lat temu za dzieciaka i teraz już chyba nic ciekawego ;) Stępinę znam - nie byłem, za Bliznę dziękuję bo coś świtało, ale nie znałem. Szkoda że nie jest to otwarte ogólnodostępnie o każdej porze.
@pronter: W Tarnowie to góra Marcina, ruiny Zamku tam są. :) I fajnie się pod górkę idzie. xD
Pałac Sanguszków w Gumniskach (to tak po drodze na Górę Marcina).
Cmentarz żydowski (nie wiem, jak teraz wygląda kwestia z wejściem).
W ogóle w Tarnowie są pomniki znanych osób, fragmenty dzielnic żydowskich (bramy, budowle, gwiazdy Dawida), pozostałości Synagogi.
W Dąbrowie Tarnowskiej jest Synagoga i cmentarz z I wojny.
Pacanów jest niecałe 50km od
@ostrzyjnoz: generalnie plan jest taki żeby można było popołudniem w dzień roboczy tam skoczyć i wrócić tego samego dnia, tak kilka godzin zwiedzanka, możliwie bez opłat, przewodników i takich rzeczy. Ta góra Marcina w Tarnowie brzmi super ;) szukam kolejnych pomysłów :> Przepiękny Przemyśl ciut za daleko na przykład.
@pronter no właśnie miałam pisać, że fajne miejsca można poznać dzięki geocachingowi :)

Albo włącz sobie openstreetmap na dużym zbliżeniu i obadaj interesujący Cię rejon. Ja się tym posiłkuję podczas planowania wycieczek.

A widziałeś kulochwyty w Stalowej?