Wpis z mikrobloga

Fajna #tarczaantykryzysowa była? No fajna. Pinionżków trochę wpadło? No niektórym wpadło. Fajnie było nie płacić ZUSu? Jeszcze jak.

No to teraz szykujcie odbyty bo kapitan państwo ma zamiar wjechać po same kule xD

Dziennik przypomina, że przedsiębiorca, któremu w czasie pandemii przychody spadły o 15 proc., może dostać z ZUS tzw. postojowe. „Okazuje się, że ze wsparcia korzystają też ci, którym koronawirus wcale nie zaszkodził" - czytamy w artykule.

- Przesunięcie przychodów jest dziecinnie proste i niektórzy przedsiębiorcy nie mieli oporów, żeby na epidemii dodatkowo zarobić – mówi doradca podatkowy Tomasz Piekielnik.


https://www.forbes.pl/gospodarka/tarcza-antykryzysowa-beda-kontrole-w-firmach-ktore-korzystaja-z-rzadowego-wsparcia/eb2nr2z

#zus #podatki #urzadskarbowy #polityka #jdg #b2b #dzialalnoscgospodarcza
  • 20
@garfyld: Tylko w przypadku 5k pewnie będą wykorzystywać kruczek, który od początku budził wątpliwości, mianowicie "wydatków dokumentować nie trzeba ALE pieniądze mają iść na bieżące wydatki związane z działalnością".

To będzie taki #!$%@? z dochodzeniem co, kiedy i za ile, że głowa mała...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szejk_wojak: wziąłem 5k bo miałem prognozy, że będzie spadek dochodów no i był ale nie nawet 15% a teraz czytam, że trzeba ponoć 30% stracić i zastanawiam się co teraz robić. Super.
@Shajo: ta, że masz to wydać na bieżące koszta działalności ale nie musisz tych wydatków dokumentować.

Czyli będziesz musiał przed panem urzędnikiem udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
@prnppp: Ale ja tu jednej rzeczy nie rozumiem.

Mam 5k na koncie, które jest przeznaczone na opłaty stałe. Dostaję dodatkowo 5k pożyczki. I teraz wydaję jedno 5k na opłaty a drugie na dziwki i koks.

Jak mam panu urzędnikowi udowodnić, które 5k poszło na pierdoły a które na opłaty skoro wszystko idzie z jednego wora? Przecież to absurd.
faktury, mówi to panu coś?


@Zebrzysta_Zebra: Ale wydatków z tytułu pożyczki nie trzeba dokumentować. To raz.

A dwa - czy faktura rozgranicza które "złotówki" poszły na co? Jak wydam 5k na wydatki firmowe i 5k na duperele to w jaki sposób mam urzędasowi udowodnić, że akurat duperele opłaciłem z prywatnych a wydatki firmowe z mikropożyczki? Przecież wszystkie wydatki idą z jednego konta (mojego).
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szejk_wojak: a jak inaczej udowodnisz, że pieniądze poszły na koszta prowadzenia działalności gospodarczej niż przez umowy najmu czy faktury? To, że sobie będziesz robił 100 różnych przelewów na różne rzeczy nie interesuje nikogo. Musisz umieć się wytłumaczyć na co poszły pieniądze.
Jak masz jakiś leasing, najem biura inne koszta to możesz łatwo udokumentować, że pieniądze wykorzystałeś zgodnie z przeznaczeniem. W innym przypadku - cóż, będzie trudniej xD
@prnppp: ale 5k może być też przeznaczone na ZUS i podatki, niekoniecznie muszą to być leasingi. Za to faktur nie ma. Czyli powiem urzędnikowi że z mikropozyvzki opłaciłem PiT i ZUS a ten nowy motorek co sobie kupiłem to że swoich hehe.

Bo gdyby było na odwrót, tj z pożyczki motorek a ze swoich podatki to uuuu oszustwo.

Poza tym #!$%@?. Skąd na fakturze będzie wiadomo, że to akurat w TE