Wpis z mikrobloga

@Kangel: https://youtu.be/49_TJymgXgM tlumaczenie przez tego czarodzieja mi się spodobało, dokładnie takie jak twoje, ehh szkoda że w szkole tego nie pokazują i nie tłumacza tylko podają suchy wzór a pokazanie zajmuje 1min, chyba że tylko u mnie nie pokazali i po latach odkryłem taki banał czemu tak jest, fundament matematyki...
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Tomek_MVP: u mnie też nikt tego w ten sposób nie wytłumaczył. Przynajmniej potem na politechnice już wiedziałem, że sam sobie muszę wytłumaczyć ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
ale co tu trzeba tłumaczyć głąbie XDD ja p------e ludzie są tak turbo głupi że nie wierze wymnóż sobie (a+b)(a+b) przecież to zwykłe mnożenie tu nie ma nic do tłumaczenia na jakichś j------h polach kwadratu to jest tylko po to, żebyś nie musiał za kazdym razem wymnażać dwóch nawiasów a mógł od razu w pamięci xDDDDDDDDDDDDD


@Ascendant_: To powodzenia w dalszej algebrze liniowej albo analizie matematycznej jak przyjdzie ci coś
  • Odpowiedz
@RobieInteres: Jak na dowolną potęgę, jak tylko działają dla naturalnego wykładnika. Już lepiej używać rozszerzonego wzoru dwumianowego, to wtedy z lekkimi ograniczeniami można obliczać dla rzeczywistego albo zespolonego wykładnika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz