Wpis z mikrobloga

@JaTobieTyMi:

BBQ dla mnie smakuje najbardziej bo nie odbiega od tego zwykłego kalorycznego
Inne rotuję na zmianę. Serek topiony ma smak chedara bardziej aniżeli serka topionego, mocny ostry
  • Odpowiedz
@picasssss1:

- Jako dietetyk wiem, ze ważniejsze jest, aby nawyki udało się utrzymać długofalowo. Łatwiejsze jest to o wiele produktami rekreacyjnymi. Dlatego mam klientów, którym udało mi się pomóc wyjsć z totalnego gówna (czy to sylwetkowego czy zdrowotnego). Wielu z nich mam np. 2-3 lata m.in dlatego, że w 90 % michy sobie zjedzą coś potencjalnie niezdrowego.
- Jeśli olejemy zdrowie, a skupimy sie na sylwetkę to w/w sosy są idealnym wyborem. Ich odpowiedniki mają 300-400 kcal na 100 ml w wielu przypadkach (np. sos czosnkowy). Więc dla takiej osoby x10 mniej kaloryki to super wybór
- Powiesz no - no ok ale można samemu to zrobić z np. octu przypraw i czegoś. Oczywiscie, ze można - ale tu jest kolejny aspekt - czas. Sam go nie mam, wiele osób pracuje na X etatów, klienci to zazwyczaj osoby mające rodzine, pracujące i ostatnie co mogą robić to stać godzinami nad gotowaniem; dlatego jestem fanem dodatku części pół-produktów
- Wracając do składu. Według Ciebie jaka substancja z tutaj w/w jest niezdrowa. Z chęcią o niej opowiem; bo z mojej wiedzy ani jeden z nich nie jest "niezdrowy"; choć "niezdrowy" to dość kontrowersyjne określenie i należało by ustalić co przez niego rozumiemy. Swoją drogą
  • Odpowiedz
@Kasahara: ale się odpaliłeś, dlatego dystansuję się od tego fit świata bo tam ciężko utrzymać dystans ( _). Nie umiejszam Tobie jako trenerowi/dietetykowi czy po prostu komuś kto łamie swoje bariery żeby było jasne. Piję do tego że owa firma sprzedając produkt "premium" używa do tego pół produktów/wypełniaczy a liczy sobie jako premium. Są smaczne, bo jak się je zagęszcza wzmacniaczami smaku to niby jakie mają być?
  • Odpowiedz
@picasssss1:

Ale ja mam pełen dystans. Skąd pomysł, że nie? :). Po prostu lubię czasem odpowiedzieć dłużej niż śmiesznym obrazkiem lub tekstem, jeśli uważam, ze takowa odpowiedź tu zostanie i komuś się przyda (np. innym czytającym). Głównym wypełniaczem każdego sosu jest woda czy to premium czy nie. No czym innym chciałbyś to wypełnić. Bo w normalnym produkcie sos wypełnia (oprócz wspomnianej wody) się albo mąką pszenną, olejem albo żółtkami jaj
  • Odpowiedz