Wpis z mikrobloga

Cześć,

Wynajmuje mieszkanie z umową na czas określony do końca sierpnia 2020. Osoba od której wynajmuje to pośrednik który działa w czyimś imieniu. Z uwagi na te wszystkie wirusy straciłem robotę i nie stać mnie aktualnie żeby dalej wynajmować to mieszkanie. W umowie mam, że jest opcja wypowiedzenia za porozumieniem stron, ale pan pośrednik nie chcę się w żaden sposób dogadać i straszy karami. Jest jakaś opcja żeby z tego mieszkania zrezygnować i obyło się bez problemów? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#prawo #wynajem
  • 10
  • Odpowiedz
@GenteDiMare:

jest opcja wypowiedzenia za porozumieniem stron


No niezły fachowiec z tego pośrednika. Nie ma czegoś takiego. Albo wypowiedzenie, albo porozumienie.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: @sorhu: Problem w tym, że nawet nie mam jak płacić i wcale nie chcę być w tym mieszkaniu już... W umowie jest tylko, że umowę może rozwiązać tylko wynajmujący jeśli nie będę płacił itp lub "w każdym czasie, na mocy porozumienia"
  • Odpowiedz
@GenteDiMare na Twoim miejscu listownie za potwierdzeniem odbioru lub mailowo poprosiłbym o wypowiedzenie za porozumieniem stron z końcem miesiąca. Uargumentowałbym to interesem obu stron bo straciłeś pracę i nie masz jak uregulować przyszłych zaległości. W razie jakiejkolwiek sprawy miałbyś czyn dobrej woli, może przynajmniej ugralbys coś na czynszu.
  • Odpowiedz
W razie jakiejkolwiek sprawy miałbyś czyn dobrej woli, może przynajmniej ugralbys coś na czynszu.


@100mph: co kurde? Pierwszy raz w życiu o czymś takim słyszę xD Nic by nie ugrał na czynszu w razie sprawy o zapłatę
  • Odpowiedz
@100mph: @Jade: @sorhu: Panowie, a co w przypadku jak pośrednik przyszedł z kimś oglądać mieszkanie, ten ktoś potwierdził, że chce te mieszkanie wziąć. Dostałem też sms od pośrednika, że potwierdza znalezienie nowego najemcy i mam się wynieść do 29 czerwca. Trzy dni później napisał, że nieaktualne. Czy taka sytuacja dalej nie zmienia nic w tej sprawie? Pozbyłem się wszystkich mebli itp a teraz znowu zostałem z gołą dupą...
  • Odpowiedz
@GenteDiMare:
Nic nie zmienia. O ile umowa wciąż obowiązuje, to sytuacja bez zmian. A pośrednika wypuszczać nie musisz.

Po co się pozbywałeś mebli? Podpisałeś rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron?
  • Odpowiedz