Wpis z mikrobloga

#!$%@? co to za #!$%@? rozprawka byla, jaki niby moga mieć wplyw? przeslanie bedzie to samo tylko za pomoca innych narzedzi ale sie #!$%@? nie mozna bylo tego jakos ladniej zredagowac
#matura
  • 8
  • Odpowiedz
@Kynterbergow: Ja napisałem że przesłanie jest wtedy głębsze, ma lepszy wydźwięk. W drugim argumencie opisałem Chocholi taniec i napisałem wprost że Wyspiański mógł zastosować postaci realistyczne, ale żeby uzyskać większą "moc" żeby opisać problem marazmu narodu czyli uśpienia, użył elementów fantastycznych. Bo elementy fantastyczne z reguły wydają nam się "mocniejsze", dlatego że nie mamy z nimi do czynienia w realnym życiu.
  • Odpowiedz
@impet: o wiele lepsze, bo przeciez przeslanie to to, co mial na mysli autor. to czy przedstawisz powiedzmy jakiegos chytrego bohatera jako zwyklego chytrego bohatera czy bedzie latajacym magicznym lisem symbolizujacym chytrosc to nie wplynie na przeslanie tylko odbior
  • Odpowiedz
@Kynterbergow: Ja napisałem coś w stylu, że przez to że to wszystko jest takie symboliczne i te postaci, zdarzenia są fantastyczne to bardziej skłania to do refleksji i zastanowienia się nad czytanym tekstem XD
  • Odpowiedz