Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 200
Piękne miejsce znalazłem... Wieczorem zdążyłem zjeść i wykąpać się w jeziorze, potem przyszła burza i trwała kilka godzin. Nie wyspałem się przez to niestety, ale teraz nadrabiam leżąc na łączce i podziwiając widoki... Pierwszy raz w namiocie Fjord Nansen Rekvik 3 za mną - ulewa była potężna, ale dał radę. #turystyka #rower #mazury
Jonn - Piękne miejsce znalazłem... Wieczorem zdążyłem zjeść i wykąpać się w jeziorze,...

źródło: comment_1591592648OLgNQxrxFFHNQWnexWs6CQ.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S-: Pozwolę sobie nie odnieść się do kwestii tego, czy myśliwi wiedzą o takich miejscach ;)

Od jakiegoś czasu wolno też biwakować w obszarach leśnego programu pilotażowego 'Bushcraft i Survival'
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nerwowy89: miałem już 4 śpiwory syntetyczne, ale żaden się nie sprawdził. Teraz mam puchowy i jest to ogromna różnica, bardzo polecam.
  • Odpowiedz
@Afrati: Dlatego mimo wszystko wole biwakować z włączoną lampką tak bym był widoczny z daleka.

A co do miejsc gdzie można biwakować to jest tego naprawde dużo.
  • Odpowiedz
  • 2
@K-S- mialem podobną sytuację tylko na ugorze. W-----i sie wyciagneli caly ten swoj badziew i biesiada. Sąsiad jechal z roboty to mi powiedzial, ze mam biwakowiczów na polu. Podjechalem i w-------m cale towarzystwo. Te miastowe to sa debile.
  • Odpowiedz
@Myslim: ale chyba komentarz nie do mnie, bo ja nie mam nic do biwakowiczów. Sam biwakuje, tylko napisałem by uważać i nie bałaganić.
  • Odpowiedz
@Wycu91: Oczywiście, że przeczytałem. Podałem rozwiązania z krajów skandynawskich. Sam nie nocuję na łąkach, bo nie są dla mnie atrakcyjne pod względem noclegowym. Pokazałem oburzonym, że kwestia własności prywatnej gruntu nie musi być przeszkodą dla pokojowego współistnienia turystów i rolników.
  • Odpowiedz
@Jonn: dlaczego się nie sprawdziły, tzn z jakich powodów ? mam deutera orbit 0+ i jest to sztos. Oczywiście chciałbym puchówkę, jednak cena i dbanie o nią jest męczące.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShpxLbh: wiesz, wszystkich nie znam, może źle trafiałem... Ale kolega szuka dobrego syntetyka, więc może mu go polecę? Te, które miałem wcześniej nie przetrwały kompresowania, po prostu się trwale spłaszczyły. Oczywiście wiem, że z puchowym muszę szczególnie uważać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Afrati: dużo jest na ten temat artykułów w internecie. Chodzi o ochronę przed wilgocią oraz kompresowanie (nie kompresujemy jeśli jesteśmy w domu, wietrzymy, suszymy na słońcu).
  • Odpowiedz
@Jonn: Niestety zazwyczaj artykuły o przewadze syntetyków są inspirowane nieprawdziwymi informacjami od producentów syntetyków ;) Puch jest znacznie wytrzymalszym wypełnieniem, niż jakakolwiek ocieplina syntetyczna. Syntetyk, trzymany w stanie skompresowanym traci tzw "loft" znacznie szybciej niż puch trzymany w tych samych warunkach. Śpiwór czy kurtka z wypełnieniem puchowym to lata użytkowania, o ile nie będziemy ich trzymać w zaciągniętych workach kompresyjnych. Wilgoć to z kolei temat na znacznie dłuższą rozmowę. Fakt,
  • Odpowiedz