Wpis z mikrobloga

Myślałem, że ciągu niecałego miesiąca za 30-35k będę w stanie kupić #ford #focus mk3 (przedlift, a może nawet polift). Poprawki lakiernicze mam w nosie, zaliczenie słupka czy przerysowanie drzwi w samochodzie z przebiegiem bliżej 100k to normalna sprawa i nie będę wybrzydzał.
Ale nie, nie mogę. W Warszawie same TDCi, benzyniaków jak na lekarstwo.
Szukam:
- Ford Focus MK3 przed i polift
- hatchback
- benzyna
- 35 000 PLN max
- <140kkm (żeby rozrząd zrobić za rok a nie zaraz teraz)
- przynajmniej 105KM w niedoładowanej benzynie
- Warszawa
- styknie wyposażenie Trend, ale wyższe opcje mile widziane
- nie biały
- polski salon (mam awersję do sprowadzanych samochodów - skoro komuś opłacało się go tam sprzedać a tutaj sprowadzić, oclić itd. i jeszcze sprzedać z zyskiem no to ten tego). Poza tym biedawersji nie opłaca się sprowadzać.

Oglądałem już kilka samochodów - albo wysyp diesli albo benzyniaki, które schodzą na pniu wręcz.

- Czy benzyniaki z #master1 #alphabet i innych takich poleasingowych mają sens? A jak wasze opinie o samochodach po wypożyczalniach (nie globalnych sieciówkach tylko takich co mają kilka oddziałów w Polsce), coś wielkości express.pl? Czytałem, niektórzy sobie chwalą. A po wynajmach długoterminowych?
- Jakie są wasze opinie o silnikach #ecoboost? Jedni straszą, drudzy chwalą, jeden rabin powie tak, drugi nie. Z drugiej strony wersje ecoboost mają 6 biegów w benzynie a golas 5, co w sporadycznym przelocie między miastami będzie skutkowało 8L/100km i dość wysokimi obrotami.

#motoryzacja
#kupautozmikro #autohandel #ford #fordfocus #focus
  • 18
@numer_rachunku_karty: ostatnio dopytywałem o szczegóły oferty CarNext (firma leasingowa). Otrzymałem ich wycenę auta z dokładną dokumentacją zdjęciową wszystkich naruszeń lakieru, wgniotów itp. (co ciekawe na stronie każdy egzemplarz auta wygląda cudownie ;)) oraz historią szkodową. Podobnie takie informacje możesz uzyskać od Master1. Według moich doświadczeń obie firmy nie ukrywają stanu pojazdu więc jesteś w stanie sobie sam ocenić, czy takie auto chcesz.

1.5 Ecoboost zastanawiałem się nad Mondeo z tym silnikiem
@mlnrz:

ostatnio dopytywałem o szczegóły oferty CarNext


Też właśnie się na to czaję.

ale ze względu na dosyć wysokie spalanie - zwłaszcza w mieście, odpuściłem.

To jest dylemat. W trasie będzie idealnie, będzie moc pod butem w razie czego, ale miasto to będzie wir w baku. Choć po mieście i tak albo motocykl w korki albo komunikacja miejska. Nie lubię stać w korkach i jeździć od świateł do świateł jeśli nie
@numer_rachunku_karty: Jeżdżę dwa lata nowym focusem kombi 1.0eb. Generalnie teren pagórkowaty, miasto, wioski, 50-70km/h pali mi max 7 litrów.
O ile w trasie te 125 koni to tak nie poszaleje ale jedzie do przodu. W sumie jestem zadowolony, 20k km narazie i o dziwo nic się nie sypie ;D
Do tej pory jeździłem starymi volvo na ropę i busami więc nie mam jako tako rozeznania w benzyniakach ale na dzisiaj kupiłbym
- Jakie są wasze opinie o silnikach #ecoboost? Jedni straszą, drudzy chwalą, jeden rabin powie tak, drugi nie. Z drugiej strony wersje ecoboost mają 6 biegów w benzynie a golas 5, co w sporadycznym przelocie między miastami będzie skutkowało 8L/100km i dość wysokimi obrotami.


@numer_rachunku_karty: ja mam 1.5 ecoboost i jestem bardzo zadowolony. Prawie 80k km już nastukałem i żadnych problemów. Silnik bardzo dynamiczny i dalej daje frajde z jazdy.
@numer_rachunku_karty: Nie jeździłem żadnym, przebiegi po 100 000 na 2-3 latki się zdarzały. Jak typowe auta poflotowe Golfy i Clio to ogólnie kołpaki poździerane, opony też. Widać, że przedstawiciele jeździli. Jak jakaś poleasingowa sztuka z od przedsiębiorcy (np. Mokka) to już niebo lepiej.