Wpis z mikrobloga

#motocykle
Jaki naked dla wzrostu 162cm bez butów proponujecie xd
Szukam czegoś pod swój wzrost w okolicach 600cc
Myślałem nad:
Ducati Monster 696 - 1 cylinder podobno szarpie mocno na niskich obrotach a to będzie mój pierwszy Moto
Yamaha mt-03 660 - chociaż tutaj mogę mieć problem z dostępnością podłoża
Honda CB600 Hornet - tutaj też mogę mieć problem z wygodnym podparciem
I w zasadzie reszta mi do głowy nie przychodzi. Wiem że R3 od Yamahy jest niska ale to bardziej sportowy wygląd inna pozycja za kierownicą. Bardzo mi się podoba BMW G310r ale to tylko 300 chociaż właśnie wygląd i wysokość siedziska 770mm była by pewnie idealna. Co jeszcze mogę znaleźć dla niskich osób może coś polecanego dla dziewczyn niskich typu naked +/- 600cc

Dzięki z góry z każde info
  • 26
@Kaolin28: Mój ducati wiec popsuty bo z tym szarpaniem nie mam doczynienia, albo się przyzwyczaiłem maks. Wszystkie vki się inaczej zachowują na niskich obrotach. Jak jesteś z okolic poznania to zapraszam i się przymierz
@Kaolin28: chyba wszystkie roczniki można obniżyć. Bazowo jest siedzenie na wysokości 805mm, obniżyć można chyba o 30mm. Yamaha fabrycznie wypuszcza obniżone 07, najlepiej takiego od razu szukać. Na kursie jak byłem to na takim właśnie jeździła dziewczyna, co miała 155cm zdaje się i dawała radę. Polecam się przymierzyć, bo to naprawdę fajna maszynka ;)
@Kaolin28: o prawda mam je od jakichś 4kkm ale ma nalatane juz ponad 50 tysia i zero problemow, nawet aku odpaliło po zimie po lekkim tylko ładowaniu :D Jedyny problem, to #!$%@?ące rzężenie całego motocykla w przedziale 4-5 k rpm, jednak to dwucylindrowiec no i w pierwszej wersji mieli niedopracowane poduszki silnika. Po 2008 w polifcie było lepiej, dali jakieś lepsze gumowe podkładki i jest git. Tak to kładzie się jak
fakt, mam er6f pierwszej generacji i od pasa w dół miejsca jak dla kurdupla. Mam 181 i mi ciasno.


@Bachal: @Kaolin28:

Kawasaki er6f pierwsza generacja here (2007) lata się bardzo przyjemnie. 6h w siodle bez postojów (oprócz trzech na tankowanie. W sumie łącznie 10 minut) i elegancko się jechało. Dzień później taka sama trasa bez większych problemów. Mam go dopiero od początku tego roku ale już zdążyłem zrobić trochę kilometrów,
@Kaolin28: też miałem pisać o er6, N jest brzydkie jak noc ale F już całkiem ładne ( ͡º ͜ʖ͡º) mam 176 i bez problemu dosięgam ziemi, sprawdź sobie wszystkie moto które bierzesz pod uwagę tutaj https://cycle-ergo.com/ wg tej strony przy 162 ledwo się dosięga ziemi na er6f 1 gen, ale jak obniży się siedzenie o 3 cm to powinno być okej
masz er6f 1 gen z absem? z ciekawości ile dałeś i w jakim jest stanie?


@Lucider5: Tak jest. Dałem 7k ale na start włożyłem 3k u mechanika na zrobienie kilku rzeczy (niektóre nie były konieczne) więc łącznie wyszło mnie równo 10k
@Delfin17: ograniczniki, łożysko główki ramy i rura nośna zawieszenia to coś było nie tak z przodem? Jakie były objawy? Btw widzę że już cię kiedyś pytałem o to, jak wrzucałeś wpis że go kupiłeś xd robiłeś coś z zamkiem do baku? Bo ktoś w tamtym wpisie pisał o tym i u mnie też dość ciężko chodzi. opony to pirelli angel gt, też mam takie