Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Nie jestem za bardzo obeznany w temacie #rowery więc postanowiłem napisać tutaj. W skrócie, szukam jakiegoś #rower zarówno do szosy, jak i dróżek leśnych. Znajdę coś dobrego do około 2k? Zależy mi głównie na wygodnej jeździe, w miarę dobrym osprzęcie i żeby po miesiącu jazdy nie rozleciał się.
Myślałem nad takimi modelami jak Hexagon 6.0, INDIANA X-Cross 4.0 oraz Level 2.0 tylko czy #mtb jest rekomendowane dla dłuższych - do 50km jazd asfaltem?
Powinienem kupić nówkę czy szukać czegoś lepszego, lecz używanego?
Z góry dziękuję za wszelkie rekomendacje!
mariobit - Hej Mirki,
Nie jestem za bardzo obeznany w temacie #rowery więc postanowi...

źródło: comment_1591275756nfodcl26OoYZYfnEF96US8.jpg

Pobierz
  • 8
@mariobit Ja kupiłem wczoraj rometa orkana 3m. Moim zdaniem największa zaleta tego roweru to mostek z regulacją kąta nachylenia. U konkurencji tego nie widziałem.
Przymierzałem się też do krossa evado 4.0 ale nie pasowało mi to że miałem tyłek wyżej niż ręce. Problemem był właśnie mostek. Oba te rowery są za mniej niż 2k zł.
@mariobit: w sklepie ci doradzą.imho wiele zależy też, jaki sposób jazdy zamierzasz uprawiać - z rodzinka w weekend długie wycieczki, czy samemu zasuwać po lesie / szosie czy gdzie tam popadnie. w kategorii tego co zaproponowałeś rozważyłbym jeszcze riverside 900 od Decathlonu
@mariobit: jak chcesz coś do lasu, ale na ścieżki, a nie typowe krzaki, to bierz gravela - MTB powyżej 50 km to nie tyle męka, co po prostu zbędny wysiłek. no chyba że takie +50 km będziesz robił co jakiś czas, a w lesie siedział non stop, no to co innego