Wpis z mikrobloga

Cześć,

chcę zbudować serwis internetowy, który będzie agregował transmisje online wideo (youtube, vimeo itp), umożliwiał ich przeszukanie i kategoryzacje, dodanie opisów do nich. W jakim narzędziu/frameworku byście go zbudowali. Nie mam doświadczenia w takich rzeczach i nie chcę na początku wybrać złej technologii. Po wstępnym poszukiwaniu waham się pomiędzy Django/Laravel, przy czym z PHP nie miałem nigdy doświadczenia w przeciwieństwie do Pythona. Za Laravelem przemawia do mnie, że łatwiej znaleźć hosting w niskiej cenie w PHP. A może mój wybór jest totalnie nietrafiony? Co sądzicie?

#webdev #programowanie #php #django #laravel #python
  • 4
ja bym się skupił na tym, aby framework dobrać pod projekt który robisz, a nie pod hosting.
nie chcę aby to brzmiało jak reklama, ale korzystam z vps ogicom i polecam < to przy okazji

jeśli znasz pythona to czemu nie chcesz w nim tego napisać ? ja osobiście wybrał bym symfony lub laravel bo znam php, ale wiem że w pythonie nic nie stoi na przeszkodzie by to ogarnąć.
@popopopopopopo: Jak znasz Pythona to pisz w Pythonie. Hosting to nie problem, bo można ogarnąć taniego VPSa i wyjdzie niewielka różnica cenowa. Jeśli PHP to osobiście brałbym Laravela, bo szybciej i przyjemniej mi się w tym tworzy i odnoszę wrażenie, że jest też prostszy dla początkującej osoby od Symfony.