Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W ciągu ostatnich miesięcy zauważyłem że moja różowa często podnosi na mnie głos, w ciągu ostatniego miesiąca powtarza się to wręcz codziennie i to przy jakichś bzdetach. Zauważyłem też że u niej w rodzinie tak wszystkie kobiety się zachowują, siostra drze się na męża gorzej jak do psa, teściowa też, ale np. żona jej brata już nie, tak samo nigdy nie słyszałem żeby jej ojciec albo brat podnosili na kogoś głos, podejrzewam że bierze się to od jej matki, bo widziałem u niej taką manierę cały czas. Na początku naszej znajomości taka nie była, widać się maskowała. Od tygodnia zacząłem jej zwracać uwagę za każdym razem gdy to robi żeby mówiła do mnie normalnym tonem a nie krzyczała i skutek jest taki, że w zasadzie nie odzywamy się od tygodnia. Jest na to jakaś skuteczna rada? #zwiazki #agresja #przemoc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ed81a8a812485f6842b96f0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[=============================...........] 72% (170zł/235zł)
  • 16
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jak zwróciłeś jej uwagę i nie widzi w tym problemu, to nic dobrego nie wróży.. Gdyby chociaż wiedziała, że coś jest nie tak, to może moglibyście razem nad tym popracować, a tak..
Postaw sprawę jasno, że Ci to nie odpowiada i jeśli nie będzie chęci poprawy, to sie rozstańcie - nikt nie lubi być tak traktowany. Potem może być tylko gorzej i jak jesteś wrażliwy, to może odbić się negatywnie na
  • Odpowiedz
OP: Dzisiaj ją porządnie ochrzaniłem, w złości powiedziałem że nie będzie na mnie warczeć jak jej pie*ta siostrzyczka (ona np. darła się na swego męża bo ten ją rozpraszał zwracając jej uwagę że jedzie 100 km/h przez wieś, WTF!!??), no i odwróciła winę bo obrażam jej rodzinę, czekam na rozwój sytuacji

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)**
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
PotężnaStara: Żeby to z niej wyplenić musisz być cholernie konsekwentny. To da się zrobić, ale nie możesz przepuścić jej ani jednego darcia. Darcie pyska - poważna rozmowa na temat jej zachowania. Darcie pyska - natychmiastowe chłodne przypomnienie, że nie życzysz sobie podnoszenia głosu. Za każdym razem coraz poważniejsze rozmowy i konsekwencje. W końcu do niej dotrze, że to co uchodzi bez problemu w jej rodzinie to z tobą tak się nie
  • Odpowiedz
PrzystojnyUrolog: 1. Czy chcesz, żeby Twoja żona tak odnosiła się w Twoim kierunku?
2. Czy chcesz, żeby Twoje dziecko widziało i dorastało w tak słabej atmosferze w domu?
Zastanów się nad przyszłością związku. Moja matka jest tak samo a może nawet i gorzej toksyczną osobą jak Twoja dziewcyna, bardzo często podnosiła i podnosi głos czy to na ojca czy innych członków rodziny i tak było przez całe moje życie. Potrafiła doprowadzić
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania zachowuje się tak, bo wyniosła to z domu, takie ma wzorce i nie wie jak inaczej się zachować. Potrzebuje psychologa, który by przegadał nawet jej dzieciństwo. Ale jeśli ona nie widzi problemu... To mam zła wiadomość.
  • Odpowiedz
Zauważyłem też że u niej w rodzinie tak wszystkie kobiety się zachowują, siostra drze się na męża gorzej jak do psa, teściowa też, ale np. żona jej brata już nie, tak samo nigdy nie słyszałem żeby jej ojciec albo brat podnosili na kogoś głos, podejrzewam że bierze się to od jej matki, bo widziałem u niej taką manierę cały czas.


@AnonimoweMirkoWyznania: Czerwona flaga. Ewakuacja, serio.
Twoj zwiazek to bedzie nieustanna walka
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest. Spokój i stanowczość. Jeżeli znowu zacznie Ci robić awantury o nic, powiedz jej jakie masz o tym zdanie ale bez nerwów (chodźby sama wychodziła z siebie) i jaka będzie reakcja na jej zachowanie (np.powiedz jej, że nie zamierzasz następnym razem tego słuchać i wyjdziesz do innego pokoju). Trzymaj się tego z ŻELAZNĄ stanowczością, bo jak raz odpuścisz to kobieta zobaczy, że może przesunąć dalej granicę i poczuje nad Tobą
  • Odpowiedz