Wpis z mikrobloga

Mirki, szybka sprawa jest, zanim do mnie dotrze, że to może być bez sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcę (i jak będę miał to na pewno bedę potrzebował!) "młynek" do czekolady z kamiennymi żarnami (grinder, melanger).
Widzę możliwości zastosowania tego w kuchni na kilka sposobów i nie tylko do czekolady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kupię gdzieś takie cudo w PL? Jak to się w ogóle po naszemu nazywa?
Hasło młynek nie wyrzuca mi nic co by mnie zadowalało.

(na zagranicznych portalach typu ebay czy ali już widziałem takie, ale chciałbym coś chociażby z imitacją gwarancji i dostępne na miejscu) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kupujzwykopem #gotujzwykopem #gotowanie #agd #zakupy #kiciochpyta
źródło: comment_1591174504e6Wi0hfen2pjWhUP2zeWnU.jpg
  • 9
@xfin: w polsce to byś musiał poszukać w jakiś lokalnych sklepach z kawą czy czymś takim raczej nie w siecówkach. ale polecam poszukać na jakimś aliexpress albo banggood tam będzie (oczywiście jak będzie) tanio i w cebulionach
@xfin: najczęściej występuje pod nazwą wet-grinder. Bardzo popularny w kuchni indyjskiej, do przygotowywania bardzo gładkich past i kremów. Po za czekoladą możesz też np. robić porządne masło orzechowe i tahini. W polsce nigdzie nie widziałem, tylko Ali, Amazon i eBay.
@kacappylon: @Mirkosoft: Zatem zostanie mi chyba ali/ebay.
Dzięki za nazwę "wet-grinder" - mam dużo więcej wyników teraz.

Swoją drogą - nie znam wcale tych marek. Jest coś na czym można się skupić, czy w tych przypadkach to bez znaczenia?
@xfin: ogólnie to na ebay jest drożej a do tego nie zawsze sprzedaje to firma ale także zwykli ludzi więc mogą trafić się oszuści a na aliexpress tylko prywatne firmy z chin więc dostaniesz nowe no i raczej nie trafisz na oszusta. Jak by co to ebay to w usa jest odpowiednikiem allegro.(nie wiem czy o to ci chodziło ale jak tak to masz :) )
@maitrechocolatier: Wiem, wiem - trochę już czytałem o tym. Mam też parę pomysłów na pesto (bo ucieranie tego ręcznie w moździerzu to jednak masakra) i generalnie czekolada to tylko pomogła mi wpaść na trop tego cudu techniki kuchennej :)