Wpis z mikrobloga

@cziastko: W jaki sposób jako polka jesteś bardziej uprzywilejowana od czarnego obywatela Polski? Drugie pytanie, w jaki sposób jako polska imigrantka w USA byłabyś bardziej uprzywilejowana od czarnego obywatela USA? Trzecie pytanie w jaki sposób jako amerykańska biała bezdomna byłabyś bardziej uprzywilejowana od czarnego zawodnika NBA? Może faktycznie coś źle rozumiem, więc proszę - wytłumacz mi gdzie popełniam błąd.
  • Odpowiedz
@Kamarovsky: LUDZIE KOPIUJĄCY ALT RIGHTOWE OBRAZKI NA POLSKIE PODWÓRKO TO OBJAW SYNDROMU SZTOKHOLMSKIEGO I S----------A XD Wykopki tak bardzo muszą się czuć ofiarami że udają kogoś kim nawet nie są, by odczuwać opresję której nie doświadczają. Tfu
  • Odpowiedz
@Shatter: Wytłumacze ci to cytatem z reddita, mam tylko nadzieje że znasz angielski bo nievwarto ci go tłumaczyć specjalnie xd

Imagine that you're sitting down to dinner with your family, and while everyone else gets a serving of the meal, you don't get any. So you say "I should get my fair share." And as a direct response to this, your dad corrects you, saying, "everyone should get their fair
  • Odpowiedz
@cziastko: (...), ale wydaje mi się, że to zależy od zdecydowanie większej ilości czynników niż tylko kolor skóry, nie zaprzeczając jednocześnie, że ma on wpływ na wiele sfer, czasem negatywnie, czasem pozytywnie.
  • Odpowiedz
W większości przypadków jest używana w kontekście BLM. Jak Pete Buttigeg, kandydat demokratów, powiedział ALM w 2015 to nie było kontrowersji bo w innych kontekscie mówił.


@Kamarovsky: Naprawdę? Naprawdę to była jedyna wypowiedź od 2015 odnośnie ALM, bez odniesienia się do BLM? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawdę mam szukać choćby tweetów odnośnie tego, bądź nawet stworzyć włąsnego i wkleić Ci reakcję na niego?

W wielu przypadkach
  • Odpowiedz
@Shatter
@zenekklocek poczytajcie proszę o rasizmie systemowym zanim zaczniecie mnie atakowac, dopiero wtedy możemy prowadzić dyskusje :) rasizm systemowy to np to za co zginął Floyd - zdajecie sobie sprawę że chodziło o płatność podobno podrobionym banknotem 20$? I zdajecie sobie sprawę z tego że biały nie zostałby tak potraktowany przez innego białego? Prawdopodobnie zostałby zakuty i tyle a nie przyduszany kolanem aż do spowodowania śmierci. I czemu w ogóle
  • Odpowiedz
Przepraszam, że w dwóch komentarzach,a le nacisnęło mi się enter.

Może niekoniecznie rasizm w typowym znaczeniu tylko raczej nieświadome uprzedzenia spowodowane karmieniem ludzi od młodości tymi uprzedzeniami id innych ludzi.


@Kamarovsky: OK, teraz wartałoby się zastanowić skąd mogą się brać takie urpzedzenia i czy czarni nie są uprzedzeni do białych, i znów - dlaczego tak sie
  • Odpowiedz
@zenekklocek: no na przykład porównując sytuację bezdomnej białej kobiety do czarnego zawodnika NBA próbujesz wmówić, że przecież czarni też mają super i mogą osiągać sukcesy. Myślisz, że jak nie napiszesz wprost "dyskryminacja czarnych nie istnieje" albo "rasizm nie istnieje", to inne twoje słowa nie świadczą o takim stanowisku? Przecież to absurd w co teraz brniesz.
  • Odpowiedz
@Shatter: wiesz, że w USA spożycie narkotyków jest mniej więcej takie same wśród białych i czarnych? A wiesz, że to czarni kilka razy częściej zostają za to łapani? Co to jest jak nie rasizm systemowy, wytłumacz mi.
  • Odpowiedz
@cziastko: Obawiam się, że nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę. Tak czarni są ostrzej traktowani przez policję - wyżej podałem prawdopodobny powód, to nie musi być rasizm, choć być może trafi się ktoś nienawidzący czarnych, tego też nie można wykluczyć. Zabójstwo Floyda, było obrzydliwym i tchórzliwym czynem - zasługuje na sprawiedliwość. Biali również giną z rąk policjantów, choć faktycznie w niejasnych sytuacjach są statystycznie traktowani pobłażliwiej - prawdopodobny powód
  • Odpowiedz
@zenekklocek: no na przykład porównując sytuację bezdomnej białej kobiety do czarnego zawodnika NBA próbujesz wmówić, że przecież czarni też mają super i mogą osiągać sukcesy. Myślisz, że jak nie napiszesz wprost "dyskryminacja czarnych nie istnieje" albo "rasizm nie istnieje", to inne twoje słowa nie świadczą o takim stanowisku? Przecież to absurd w co teraz brniesz.


@cziastko: Moja droga, absurdem to jest to, że próbujesz sprowadzić moje wypowiedzi do
  • Odpowiedz