Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 174
Jesteś czarnoskórym dzieciakiem wychowującym się z matką i licznym rodzeństwem w jednym kamperze. Na osiedlu ciężka patola, gangi, dilerzy itd.
W amerykańskim systemie oświaty nie masz szans na wykształcenie bez pieniędzy. Zresztą musisz iść do pracy by wspomóc rodzine. Nie stać cię na ubezpieczenie zdrowotne, więc pierwsze co mówisz po potrąceniu przez samochód to "nie wzywajcie karetki, rozchodzę' .

A potem wchodzisz na wykop i czytasz, że gdybyś chciał to mógłbyś osiągnąć sukces i w ogóle american dream.

#usa #neuropa #bekazprawakow #socjalizm #antykapitalizm
Pobierz Partyzant91 - Jesteś czarnoskórym dzieciakiem wychowującym się z matką i licznym rodz...
źródło: comment_15910406126ewH7wJRzSE3sbyUHPJjFB.jpg
  • 53
ale podejrzewam że możesz nie pamiętać takich czasów przez 99 w nicku sugerujący rocznik,


@JelonkaMielonka: rozpierdziela mnie na lopatki inteligencja wykopkow... Jakbym mial w nicku liczbe 21 to by sugerowalo ze mam 99 lat???
Skoncz z wrozbiarstwem bo Ci nie wychodzi
(dla Twojej wiadomosci jest duza szansa ze moglbys mi mowic "tato")

Tak lokacja ma wplyw nawet duzy i wiesz co... Ci murzyni urodzili sie w usa a nie w zasciankowej
A potem wchodzisz na wykop i czytasz, że gdybyś chciał to mógłbyś osiągnąć sukces i w ogóle american dream.


@Partyzant91: Do tego parytety w pracy faworyzujące Ciebie, świetna gospodarka i perspektywy większe niż na 99% jeśli tylko będziesz chciał. To jest manipulacja, oni nigdy nie zaznali biedy porównywalnej z naszą w PRL i w latach 90.
@Shatter: daleko mi od chwalenia polskiej służby zdrowia, ale jednak to nieprawda. Rok temu złamałem rękę, czekałem na sorze w szpitalu w Warszawie 30min. Rehabilitacja od razu po zdjęciu gipsu.
Co innego np. endokrynolog, gdzie faktycznie czas oczekiwania jest długi. Jest to jednak efekt zaniedbań służby zdrowia przez polityków.
a uwielbiam, gdy ktoś uznaje USA za krainę mlekiem i miodem płynącą


@Double-O-Seven: Bez przesady, ale patrz na kierunek migracji. To do USA przyjeżdżają legalnej i nielegalnie(!) ludzie za lepszym życiem, a rzadko odwrotnie. To USA mówi o wielkim murze by powstrzymać tę nielegalną imigrację.
Kapitalistyczne RFN też nie było krainą mlekiem i miodem płynącą, ale kierunek ucieczek na murze był czytelny.

Urodzić się w USA to niczym wygrać zieloną kartę.
@void1984: Jasne, dlatego mówię, jeśli masz szczęście i żyjesz sobie zdrowo to wszystko jest w porządku i masz super. Gorzej się robi, gdy wpadasz w problemy zdrowotne. Pół biedy złamać nogę czy coś, gdzie koszta łączne to od 17 do nawet 35 tyś $. Gorzej jest z nowotworami, gdzie miesięczne(!) koszta potrafią wynosić 65 tyś $. Kraina mlekiem i miodem płynąca, ale tylko dla osób zdrowych lub bogatych.