Wpis z mikrobloga

@thexDguy: ziomek nie każdy miał spoko lekcje religii w szkołach. Dla dzieciaków ze wsi to często trauma, bo despotyczni klechowie gnębią je i wykorzystują np. do czyszczenia terenu wokół kościoła w kiepską pogode. (Ja tak miałem) . Niektórzy po latach upokorzeń mogą, tak odbierać te nauki jak @Drakcrom i ja mu się wcale nie dziwie.
  • Odpowiedz
Duza w tym "zasluga" chrzescijanstwa. To ta pustynna religia wpaja nam od malego koncept grzechu pierworodnego, a jak tak absurdalny koncept sie w glowie zakorzeni, to pozniej juz latwo do tego dokladac kolejne cegielki.

O nadstawianiu drugiego policzka to juz nawet nie chce wspominac.


@Drakcrom: Dlatego wolę rodzimowierstwo od chrześcijaństwa, jeśli mam wybierać jakąś religię.
  • Odpowiedz
O nadstawianiu drugiego policzka


@Drakcrom: Mówisz o wersji wciskanej nam przez kościół, a nie faktycznym znaczeniu, prawda?

To zabawne, bo dowiedziałem się o tej subtelnej różnicy od księdza - był taki jeden bardzo sensowny proboszcz, który lubował się w historii i zawsze wszystko tłumaczył, kontekst historyczny i tak dalej. Co prawda nie powiedział wprost, że tak nas urabiają, ale nawet jako nastolatek zrozumiałem, dlaczego oficjalnie wpycha się nam do głów narrację
  • Odpowiedz
-Filmik: Skrajna ateistyczna antykościelna lewica SJW klęka przed czarnymi
-Neuropa: Robią to przez swoją religijność i wiarę w grzech pierworodny, wszystko to wina chrześcijaństwa

xd
  • Odpowiedz