Wpis z mikrobloga

Nieoczekiwanie wpis o koreczkach kiełbasianych (https://www.wykop.pl/wpis/49781771/koreczki-kielbasiane-jak-bedzie-100-plusow-nie-jes/) przekroczył 100 plusów, więc żeby nie robić z gęby cholewy podaję przepis.

Przepis na kiełbasę ze zdjęcia (na jakieś 5kg):
3,5kg szynki
1 kg słoniny
0,5 l wody
peklosól+sól (ja używam 15g/kg peklosoli do mięsa, 15g/kg soli ważonej niejodowanej do słoniny)
przyprawy (10g pieprzu, po łyżeczce: czosnek, ziele angielskie, majeranek, kminek)

Wykonanie (najlepiej wieczorem, dzień przed wędzeniem):
słoninę i mięso pokroić, odzielić kawałki z błonkami i te brzydsze, następnie zasolić mięso solą peklującą, słoninę zwykłą i odstawić do lodówki na 48h. Po tym czasie zmielić: najładniesze kawałki na szarpaku (albo pokroić), słoninę na 8mm, najbrzydsze oraz 1/4 słoniny na najdrobniejszym sitku. Wszystko wymieszać z wodą i przyprawami (należy je drobno zmielić). Mięsić jakieś 10-15 minut. Im dłużej tym kiełbasa będzie bardziej elastyczna - ja wolę kruchą więc wystarczy jako tako. Nadziać w jelita wieprzowe kaliber 28-30mm i rozwiesić na noc do ocieknięcia i osadzenia.

Wędzenie (następnego dnia):
1) osuszać przez 1h w 40 stopniach w rzadkim dymie (albo bez dymu jak masz wędzarnie elektryczną)
2) wędzić przez 4h w 45-50 stopniach w gęstym dymie (ja uzywam drewna bukowo-olchowego)
3) dopiekać przez 45 minut w 80 stopniach w rzadkim dymie (albo bez dymu jak masz wędzarnie elektryczną)

Po dopieczeniu kiełbasę rozwiesić do ostygnięcia i dosuszenia.

Przepis na majonez:
1 jajko
350ml oleju
1 łyżeczka musztardy
1/2 łyżeczki octu (jak chcemy kielecki to dodajemy całą ( ͡° ͜ʖ ͡°))
pieprz i sól

Wykonanie:
Do pojemnika dodać wszyskto poza olejem i zacząć miksować. Dolewać powoli olej cały czas miksując.
Całość przełożyć do słoika po majonezie dekoracyjnym winiary!!!

Wykonanie koreczków:
Kiełbasę w plasterkach pokryć majonezem używając łyżeczki.

Smacznego! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam plusujących wpis:

Pobierz danielator - Nieoczekiwanie wpis o koreczkach kiełbasianych (https://www.wykop.pl/wpi...
źródło: comment_15910060176CyZCSRKsuyPiGGj1rkeNZ.jpg
  • 6
@Floooki: @Deska_o0: jak w tej paście o gotowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma gorszego raka niż strony internetowe z przepisami.

Wpisujesz w google "proste dania dla studentów". Oto pierwszy wynik:

"Makaron z boczkiem i cebulą" - myślisz sobie, spoko, zrobię.

Składniki:
- makaron ze szwajcarskiej mąki mielonej sposobem tradycyjnym
- boczek z dzikich świń z Afryki
- łzy brazylijskiego noworodka
- kryształ z serca góry