Wpis z mikrobloga

Mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Głównie do studentów wynajmujących mieszkania.

Jak wygląda wasza umowa wynajmu? Czy macie jako wynajmujący możliwość wypowiedzenia umowy?

Ja miałam dotychczas wpis w umowie że "strony zastrzegają sobie prawo do rozwiązania umowy". Jednak podobno w 2010r zmieniło się prawo i już nie może być takich zapisów. Nie wiem co ci właściciele pie%^&ą ja się nie mogę doszukać w internecie że coś takiego miało miejsce.

#prawo #kiciochpyta #pytanie #proszeopomoc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rachel_: Art. 673. § 1. Jeżeli czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów ustawowych.

§ 2. Ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc
  • Odpowiedz
Jako najemcy nie wynajmujacy


@SatanD:

Miałem wykłady z profesorem, który jest sędzią sądu najwyższego i wprost się przyznawał, że wciąż nie może zapamiętać różnicy kto jest najmujący, a kto wynajmujący ;)
  • Odpowiedz