Wpis z mikrobloga

Sądząc po ilości wynalazkow stworzonych przez białych i czarnych to nie dziwię się, że jedyną bronią czarnych jest robienie burd i okradanie sklepow xD
#usa #bekazlewactwa
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChronicznyPrzegryw: Może gdzieś jest jakieś wyszczególnienie na podstawie rasy, ale to raczej mija się z celem. Na pewno żarówka, której wbrew temu co uczą w szkołach nie wynalazł Edison, powstała tylko i wyłącznie dzięki wynalazkowi czarnoskórego innowatora, który odkrył ten jarzący się jej element.
  • Odpowiedz
@Phyrexia:

He was part of the team that developed the ISA bus, and he led a design team for making a one-gigahertz computer processor chip.[1] He holds three of nine PC patents for being the co-creator of the IBM personal computer released in 1981

Nie przypisuj jednej osobie "wymyślenia" komputera.

I nie, nie popieram wpisu ale to jest po prostu manipulacja
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Ok, super - i jak to się ma do "wymyślenia" komputera? Nie ujmuję mu zasług i nie zgadzam się z tezą autora, po prostu to jest manipulacja. Praktycznie nic dotyczące komputerów nie jest zasługą pojedynczej osoby i takie przedstawianie jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@non_compos_mentis: Za wynalazcę radia uważa się Marconiego, pomimo tego że korzystał z patentów Tesli. Za wynalazcę żarówki uważa się z kolei Edisona, który wcale jej nie wynalazł tylko był właścicielem patentu. To nie jest tak, że wynalazki są przyporządkowane jednej osobie. Żarówka być może nie powstałaby gdyby nie Edison i jego firma, pomimo tego że jej części składowe wynalezione zostały przez zupełnie inne osoby niż ta, której firma ją zmodernizowała
  • Odpowiedz
@Phyrexia: No i czego to ma dowodzić? Dokładnie tak napisałem, że nie jest to zasługą pojedynczej osoby. To ty się upierasz, że "wynalazł" trzy patenty z dziewięciu więc to on "wymyślił" komputer.
Przy okazji patenty w IT również na ogół mają kilku właścicieli
  • Odpowiedz
@non_compos_mentis: W takim razie pozwól, że poprawię moje zdanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby nie Mark Dean, to na czym byś to napisał? Bo tak się składa, że współczesny kąkuter wymyśliło wspólnie dwóch mężczyzn, a jeden z nich to czarnoskóry naukowiec.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Nie dwóch, znacznie więcej - ale tak, Mark Dean jest jednym z wynalazców i gdyby nie on na pewno świat elektroniki byłby w gorszym miejscu. Jak najbardziej, od początku piszę, że nie chcę mu w żaden sposób ujmować
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Mylisz się, tak jak napisałem. Wejdź sobie w te "wynalezione" patenty i zobacz ilu mają autorów. Nie wątpię, że te dwie osoby były na samej górze i mają największe zasługi ale są to prace dziesiątek ludzi.
  • Odpowiedz