Wpis z mikrobloga

@asd23434asd: nie jego fakt ale gdyby i on sam debilem nie byl to podtrzymalby nakaz i jednak sporo ludzi by nosilo z obawy przed tym zeby pan antyperspirant mandatu nie wlepil( ͡° ͜ʖ ͡°) ten wirus sie w polsce nie skonczy cos czuje xD nie z tym ziemniaczanym narodem i nie z ta wladza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Simple-Man: @Meabulwa: ale nakaz nie został zniesiony w całości, tylko w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że w takim sklepie już musisz nałożyć maskę i w takim sklepie możesz dostać mandat
  • Odpowiedz
@Simeonbarnaciakov: wprowadziliśmy ograniczenia najszybciej ze wszystkich krajów, kiedy większość krajów się z nas śmiała, że jesteśmy panikarze, a po 2 tygodniach sami nakładali takie same restrykcje. Mimo to oni są już po, a my nie. Coś jest nie tak xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Meabulwa: zależy od regionu, widać to po wykopie, ja widzę, że u mnie już nikt nie traktuje na poważnie, oprócz lekarzy, którzy przyjmują pacjentów. Wszystkich stwierdzonych przypadków od początku pandemii w całej gminie (nie tylko w mieście) było u mnie 3, więc trochę ciężko się obawiać xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Meabulwa: ale zauważ, że przez pierwsze obostrzenia, które wprowadzono, było zdecydowanie mniej wypadków drogowych, czyli moze wyjść po równo. Z drugiej strony, ostatnio jakiś Mirek spisał wiek wszystkich zmarłych i stamtąd się pokazywał obraz starych ludzi, a oni też mogli umrzeć z innych powodów/ powikłań grupowych, gdyby nie było covid. Takie statystyki i porównanie nie dałyby miarodajnych wyników, czy faktycznie było jakieś zagrozenie, czy nie, tym bardziej, że właśnie te obostrzenia
  • Odpowiedz
Oznacza to, że w takim sklepie już musisz nałożyć maskę i w takim sklepie możesz dostać mandat


@banjo: A kto ten mandat w sklepie wypisze? Policja która już od dawna olewa nawet chodzących po ulicy bez maseczek?
  • Odpowiedz
@banjo no właśnie głównie chodziło mi o to, że część starszych ludzi i tak umarłaby, nawet gdyby covida nie było. Co do tego, że było mniej wypadków itp to też prawda i istotnie mogłoby to fałszować dane
  • Odpowiedz