Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi jedną rzecz - skoro okna życia są po to aby oddać tam anonimowo dziecko, to dlaczego jak takie dziecko zostanie tam oddane to jest nagle szukanie matki i obława? Czy ten podniesiony alarm na wieść o tym, że znaleziono w takim oknie życia dziecko nie działa przypadkiem kompletnie odstraszająco dla zrozpaczonej kobiety?
  • 82
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@arteria: wybac ale pokazujesz typowo babskie myślenie. Zupełnie nie liczycie się z ojcami. Nawet o nim nie pomyślałaś pisząc... A co jeżeli ojciec nie chce oddać dziecka i by je wychował?
  • Odpowiedz
@arteria: bo dziecko mogło zostać uprowadzone i zaniesione do okna życia. Może też zostać oddane tam wbrew woli ojca dziecka. Zaniesienie może nastąpić w wyniku szoku poporodowego. To kilka przykładów
Dlatego należy ustalić tożsamość matki/dziecka. Matce dziecka po ustaleniu jej danych nie grożą z tego powodu żadne nieprzyjemności, wręcz może liczyć na zapewnienie opieki psychologa i pozostaje cały czas anonimowa.
  • Odpowiedz
@arteria: kwestie prawne są pokręcone. rodzic ma prawa do dziecka i jak je porzuca, to muszą go szukać aby się zrzekł poprawnie wszelkich praw. Inaczej są grube problemy z adopcją. Pokręcona kwestia.
  • Odpowiedz
@tabarok: W sumie kwestię podrzucania porwanych dzieci można łatwo rozwiązać testami DNA - próbki dziecka od razu wrzucano by do odpowiedniej bazy danych, podobnie jak pokrzywdzonego rodzica. Problem byłby rozwiązywany bez potrzebny automatycznego badania sprawy przez policję.
  • Odpowiedz
@tabarok: To bardzo logiczne wytłumaczenie, tylko często są te artykuły pisane w taki sposób, jakby szukanie wcale nie odbywało się w celu dopięcia prawnych aspektów, a w celu jakiegoś osądu/poniesienia konsekwencji. Ale faktycznie logiczne są tu komentarze i post który napisałam bez większego zastanowienia chociaż sporo wyjaśnił (mi i innym)
  • Odpowiedz
@arteria: Okno życia to inicjatywa kościelna/zakonna, a polskie prawo musi egzekwować swoje przepisy. Zgodzę się jednak, że sama medialna histeria przy każdej akcji jest idiotyczna.
  • Odpowiedz
@arteria: Kobieta, która urodzi dziecko i nie chce się nim zajmować oczywiście powinna płacić coś w rodzaju alimentów na jego utrzymanie. Dlatego powinni jej szukać. Skandalem jest to, że możesz urodzić dziecko, zostawić je w jakimś oknie, zrzec się go i wszystko jest ok. Płacić za swoją głupotę, albo do pierdla i tam pracować.
  • Odpowiedz
"Alarm" pod postacią trąbienia o sprawie gdzie się da, i już kilka artykułów widziałam, że "dziecko znalezione w oknie życia, policja szuka matki". To na #!$%@? takie okno w ogóle jest?


@arteria: może oddała jakieś 3 letnie dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) zamiast 3 dniowego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Axoi: te 60 dni to chyba w idealnym świecie. Po tym czasie najwyżej może trafić do domu dziecka. Do rodziny adopcyjnej trafia dopiero po przemieleniu sprawy przez sąd. Raczej 5 miesięcy to minimum.
  • Odpowiedz
"Alarm" pod postacią trąbienia o sprawie gdzie się da, i już kilka artykułów widziałam, że "dziecko znalezione w oknie życia, policja szuka matki". To na #!$%@? takie okno w ogóle jest?


@arteria: Ktoś musi płacić alimenty na dzieciaka.
  • Odpowiedz