Wpis z mikrobloga

Gdzie można najtaniej mieszkać blisko Polski (lub w Polsce) pracując zdalnie?

Wymagania:
- szybki Internet
- tanie mieszkanie
- (mile widziane) tanie inne opłaty - prąd, jedzenie (to nie jest aż tak ważne bo zazwyczaj wynajem mieszkania jest najdroższe)

Według tej infografiki na Ukrainie jest dosyć tanio. Gdzie indziej można żyć dosyć tanio wynajmując samemu?

#nieruchomosci #dom #mieszkanie #wynajem #ukraina
fefler - Gdzie można najtaniej mieszkać blisko Polski (lub w Polsce) pracując zdalnie...

źródło: comment_1590647974JAnVflSqbFTPD4jgsm3KZM.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@kinasato: Właśnie dlatego zadaję pytanie bo cena to nie wszystko. Ale jeżeli ktoś pracuje jako programista w
Polsce dla firmy w Polsce to chyba łapówki nie są aż tak potrzebne?
  • Odpowiedz
@kinasato: A żeby wyjechać do Ukrainy trzeba coś załatwiać w urzędach? Jak wyglądają sprawy z przelewami? Trzeba założyć konto w banku w Ukrainie czy można przelewać z polskiego konta?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@fefler: ja bym wybrał Bułgarię, Serbię, Gruzję, Albanię itp. ale to przez przepyszne jedzenie bez zasad "bezpieczeństwa" uni europejskiej i pogodę.
Ale Ty chcesz blisko Polski. No to wschód Polski, tak by po paliwo i zakupy jeździć za granicę i tyle ci potrzeba
  • Odpowiedz
@fefler:

A żeby wyjechać do Ukrainy trzeba coś załatwiać w urzędach?


A co, chciałbyś sobie pojechać tak jak do kraju unijnego? xD

Jak chcesz mieszkać na ukrainie dłużej niż 90 dni to masz sporo papierkologii, sam bez języka albo pliku pieniędzy tego nie załatwisz.

Poza tym uwierz mi, nie chcesz mieszkać na Ukrainie poza jakimś większym miastem. A we Lwowie czy Kijowie wcale dużo taniej niż w Polsce nie będzie.
  • Odpowiedz
@fefler: według tej mapy i mojej wiedzy to stwierdzam że w Serbi, dla polaka serbski to łatwy język, po za tym podobna kultura, w miarę bezpiecznie no i tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fefler: Hmm Rumunia jest spoko jeszcze pod jednym wzgledem. Jak pracujesz w IT to masz podatek 0%. Sam myslalem o przeprowadzce do jakiegos mniej zepsutego i tańszego kraju. Ukraina to podobna kultura, blizej Polski (szczegolnie gdy sie pochodzi z Lubelszczyzny) ale za to niestety pewnie duzo problemow urzędowych i językowych
  • Odpowiedz
@kacappylon: Mieszkałeś w Serbii? Ile trzeba byłoby wydać za mieszkanie bez hałaśliwych sąsiadów i z dosyć dobrym dostępem do Internetu? Jaka jest tam pogoda? Są upały?
  • Odpowiedz
Jak pracujesz w IT to masz podatek 0%.


@Sheppard28: Czyli jeżeli by się pracowało dla firmy z Polski (albo z innego kraju) na kontrakcie to wpadałoby 100 procent do ręki?
  • Odpowiedz
@fefler: Z tego co wiem to tak. Podatki placisz tam gdzie jest Twoje „centrum interesow życiowych”. Niewazne skad jest Twoj kontraktor. I pewnie musiałbyś tam zarejestrowac firme.
  • Odpowiedz
@fefler: ogólnie Serbia to taka polska lat 90' (wiadomo że internet już jest normalny) czyli mieszkanie chyba tanie ale nie wiem jakie są teraz, upałów raczej nie ma pogoda taka jak w Polsce lat 90'. Jakby co nie mieszkałem w Serbi ale czytałem trochę jak się tam żyje i chyba dobrze.
  • Odpowiedz