Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Wykopowicze,

nazywam się Paweł Kaliński, jestem dyrektorem ds. Szczepionek Przeciwnowotworowych i Terapii Komórkami Dendrytycznymi w Centrum Immunoterapii w Roswell Park Comprehensive Cancer, Buffalo, NY (USA). Od 11. maja bieżącego roku pełnię też funkcję szefa zespołu badawczego pracującego na wykorzystaniem leków onkologicznych (immunoterapii) w leczeniu COVID-19, który został zatwierdzony przez amerykańską agencję rządową Food and Drug Administration (FDA).

Celem naszego działania jest opracowanie skutecznej terapii, która zajmuje kilka godzin i polega na podaniu czterech wlewów dożylnych.

Wiem, że na naszą działalność skierowane są teraz oczy całego świata, również Wasze. Z przyjemnością opowiem więcej o mojej działalności i odpowiem na Wasze pytania w zakresie opracowania skutecznej terapii antywirusowej oraz postępów prac w tym obszarze.

Zapraszam wszystkich na moje #ama na Wykopie, dzisiaj w godzinach 13:00-15:00 czasu polskiego:

Link do AMA:
https://www.wykop.pl/link/5523217/ama-profesor-pawel-kalinski/

#medycyna #covid19 #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #koronawirus
  • 87
  • Odpowiedz
1. Jakiej klasy imunomodulator zostanie wykorzystany?
2. Czy lek będzie oparty o edytowane komórki T i czy wymagane będzie ich aktywowanie radiacją?
3. Czy lek oparty jest o komórki NK (naturalne kilery) pacjenta?
4. Czy lek oparty będzie o żywe robaki, jaja pasożytów? <- byłby hicior (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@prof_Pawel_Kalinski


1. Proszę w dwóch-trzech zdaniach opisać główne założenia metody którą w tej chwili rozwijacie.
2. Wprowadzenie szczepionki szacuje się na 18 lub więcej miesięcy. Jakie są wasze perspektywy czasowe?
  • Odpowiedz
@prof_Pawel_Kalinski dzień dobry, przejdźmy do pytań
1. Czy w walce z Covid-19 można zastosować perhydrol i wlewy witaminy C? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Czy wirus jest groźny?
3. Czy są jakieś szansę na stworzenie leku na nowotwory?
4. Ile Pan zarabia, panie profesorze
  • Odpowiedz
@D1STR0Y: serio, to cię najbardziej interesuje? Możesz zapytać go o wszystko na temat koronowirusa a pytasz się o zarobki xD
Pewnie zarabia dużo, czyli odpowiednio do swoich umiejętności( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@prof_Pawel_Kalinski: Dzień dobry panie profesorze. Nie wiem czy to pytania się pojawiły. Jeżeli tak, to proszę je pominąć.
- Jakie są możliwe działania niepożądane w przypadku opracowywanej szczepionki na Covid-19 (SARS-CoV-2)?
- W jaki sposób testowane będą szczepionki, by zminimalizować działania niepożądane?
- Jak uniknąć problemów z działaniami niepożądanymi, które miała Szwecja w związku ze stosowaniem szczepionek przeciwko świńskiej grypie (A/H1N1) w 2009 roku?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IgorM: tyle, że żadnego błędu tam nie ma, a problem to Ty masz ze zrozumieniem prostego zdania, FDA zatwierdziło zespół badawczy - "pełnię też funkcję szefa zespołu (...), który został zatwierdzony".
  • Odpowiedz