Wpis z mikrobloga

#polityka #bekazlewactwa #bekazpodludzi #neuropa #4konserwy #tvpis #bekazpisu

Pozdrawiam tego wykopka typowego @pjn03 #60groszyzawpis który skasował moje autorskie wyliczenia które umieściłem w komentarzu do jego wpisu. Z racji tego że nie zapisałem postaram się odtworzyć odpowiedź:

Moje skromne obliczenia (nie dostałem od oficera prowadzącego, sam troszkę poszukalem:

-obsługa wnioskow zajmuja się Urzędy Pracy
- w Warszawie w styczniu 2020 mieliśmy 1,3% bezrobocia, (tak niskie bezrobocie utrzymuje się tam długo co pozwala sugerowac że Urzędy Pracy w Wawie nie są silnie obsadzone w stosunku do liczby mieszkańców/firm, co dodatkowo potwierdzają mirki którzy donoszą że AKURAT TEN DZIAŁ ADMINISTRACJI jest tam obsadzony jak w mieście 200k mieszkańców.

To już moze sugerowac że Wawa sobie radzi nieźle nawet jeśli tego nie widać wg TVP Info ( no bo mają ograniczone możliwości)

Pójdźmy teraz w cyfry.

W Polsce mamy 3mln zarejestrowanych firm,
Przy czym 500 tys w samym Mazowieckim.

Zakładam że 3/4 firm w Polsce skorzystało z tarczy

Według TVP Info za Ministerstwem czegoś

Realizacja w Mazowieckim 41% procent
W Warszawie 14%

Opcja a) sprawdźmy teoretyczna realizację w Mazowieckim:

41% --> z 375 tys firm składających wniosek
W Mazowieckim skorzystalo 153tys firm z tarczy anty kryzysowej

NO ALE HURR DURR! W WARSZAWIE JEST TYLKO 14% REALIZACJI.

Sprawdzamy opcje b -> zakładam że 80% firm w Mazowieckim zarejestrowane jest w stolicy. (Czyli 400 tys chociaż teraz sprawdzam że jest nawet 423 tys). Dalej zakładam że 3/4 korzysta z tarczy

14% z 0,75*400 tys firm-> 42 tysiące firm w Warszawie skorzystalo z tarczy.

Porównajmy to z liderami zestawień według TVP Info:

Liderem dużych miast jest Białystok(73%)

W województwie podlaskim mamy 75 tys firm

Zakladam że w Białymstoku jest 0,8 wszystkich firm i znów 3/4 korzysta z tarczy. Mamy więc 45 tys złożonych wniosków w Białymstoku.

73% realizacji z 45 tys wnioskow:

Czyli według moich obliczeń:
32,33 tys firm w Białymstoku dostało wsparcie w ramach tarczy
42 tys firm w ramach tarczy dostało w Warszawie.
.

To może jednak Wawa sobie tak źle nie radzi??

Czy manipuluje danymi? Oczywiście że tak, ale czy TVP Info na które się OP powoływał tego nie robiło? I nie na tym opierał swojego pojazdu?

Wkleję więc jeszcze fragment z money.pl:

"Na Mazowsze popłynęło już 6,3 mld zł, a na Górny Śląsk 4,6 mld zł - wynika z danych PFR i ministerstwa pracy. Na trzecim miejscu pod względem pozyskanych pieniędzy jest Wielkopolska, na którą popłynęło 4,3 mld zł.

Najmniej funduszy trafiło zaś do województw opolskiego, podlaskiego i lubuskiego (są to kwoty od 770 do 870 mln zł)."

Trzymajcie sie tam w PiSie @pjn03
Pobierz Gohji - #polityka #bekazlewactwa #bekazpodludzi #neuropa #4konserwy #tvpis #bekazpisu...
źródło: comment_1590531521DxvZAdwTMgoeK2oExZdtvN.jpg
  • 3