Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wrzucam do oceny martwy ciąg.

Obecnie koncentruję się na zachowaniu neutralnej pozycji pleców, co jest w tej chwili moim największym problemem. Przy mniejszych ciężarach nie widać tego tak bardzo, ale na większych jest to już widoczne, szczególnie przy zmęczeniu po pierwszych powtórzeniach. Czuję, że brakuje mi zakresu, żeby chwycić sztangę i jednocześnie nie zginać tak mocno dołu pleców, polecacie jakieś ćwiczenie na mobilność w tym ćwiczeniu (robię już rozciąganie dwójek)? Zauważyłem, że im bardziej mam proste plecy tym mocniej czuję po serii palenie w prostownikach i dwójkach, czyli wygląda na to, że jest poprawa, bo wcześniej mocno czułem czwórki.

Chyba muszę zmienić trochę plan ćwiczeń bo obecnie jak dochodzę do okolic 10 powtórzeń w martwym ciągu to po odłożeniu sztangi robi mi się ciemno przed oczami i chce mi się rzygać, nie mówiąc o pogorszeniu techniki. Sądzicie, że warto rozbić serie na mniejszą ilość powtórzeń?



#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
Mahapralaja - Dzisiaj wrzucam do oceny martwy ciąg.

Obecnie koncentruję się na zac...
  • 11
  • Odpowiedz
@pkrr: wyciągam ją mocno do góry, bo pomaga mi to wypiąć mocniej do przodu klatkę, a co za tym idzie utrzymać dolną część pleców w neutralnej pozycji. Nie robię długiego lockoutu bo mam obecnie sporo powtórzeń w serii, a im dłuższy lockout tym dłużej trzeba trzymać wdech i napięcie w brzuchu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mahapralaja:

Sądzicie, że warto rozbić serie na mniejszą ilość powtórzeń?

Pewnie.

A tak poza tym - szybciej pchaj te biodro w fazie koncentrycznej, a w ekscentrycznej mocniej je cofaj to nie będziesz się musiał tyle #!$%@?ć z ponownym ustawianiem
  • Odpowiedz
@vizori: Mam problem z tym pchaniem biodra w fazie koncentrycznej, bo wtedy sztanga ucieka mi od nóg, a staram się ją prowadzić ocierając bez przerwy o piszczele i uda. No ale nie zaszkodzi jeszcze popróbować tak jak mówisz, trzeba sprawdzać różne podejścia. Dzięki.
  • Odpowiedz
@Mahapralaja: Biodro w startowej pozycji powinno być u Ciebie trochę wyżej, bo teraz lekko strzela do góry przed podniesieniem, dopnij mocniej plecy. Przy opuszczaniu lecisz trochę na palce, sztanga ucieka do przodu (za mało cofasz biodro), szybciej angażuj biodro do lockoutu w fazie koncentycznej i skup się bardziej na odpychaniu nogami od ziemi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kacperpzn: dzięki za konkretne wskazówki. Przy wyższym położeniu biodra na starcie nie jestem w stanie zachować neutralnej pozycji pleców, dlatego ostatnio zmieniłem ten element. Co do fazy ekscentrycznej to pracuję nad tym o czym pisałeś, ale im bardziej wypycham biodra do tyłu tym mocniej łamią mi się plecy, ale muszę nad tym widocznie więcej pracować.
  • Odpowiedz
@Mahapralaja: Poświęć trochę czasu na mobilność tylnej taśmy, to plecy z czasem będą neutralnie. Ja miałem kiedyś podobny problem i wtedy przestawiłem się na sumo - no i tak zostało do dziś, że wolę robić sumo :)
  • Odpowiedz