Wpis z mikrobloga

Potrzebuje nowy #smartfon bo zbrickowałem swój #xiaomi podczas próby pozbycia się #miui.

Mając dość nakładek chciałbym coś z czystym #android . Planowałem kupić #pixel4a jednak z tego co czytam to Google bardzo odwleka premiere i korzystając tymczasowo z jakiegoś trupa z dna szuflady (windows phone) chyba nie dotrwam tak długo.

Rozważałem #pixel a dokładniej #pixel4 ale obawiam się braku wsparcia dla face unlock zamiast czytnika linii papilarnych w aplikacjach np polskich banków.
Może ktoś z posiadaczy mógł by sie wypowiedzieć jak z tym jest w praktyce?

Albo czy ktoś bardziej rozeznany potrafił by mi polecić coś z #android (najlepiej #androidone) co mogło by być urządzeniem na dlużej? w zakresie powiedzmy do 3000zł? jakąś #nokia 8.1 #motorola one co warto wybrać? patrzyłem na #oneplus 8 ale wolał bym jednak coś mniejszego
  • 16
@cukru: poprostu, odinstalowałem system, chcialem zainstalować czysty android z xda i po instalacji telefon nie reaguje na nic. fastboot się nie włącza, TWRP się nie włącza, telefon nie reaguje na nic, ani na podpięcie kabla anie na przyciski. Ekran czarny i nawet wibracji nie ma przy przytrzymaniu power buttona.
@Kiciuk tak to był krok na którym się już poddałem bo nie mam czym rozkręcić telefonu, potrzeba śrubokręt w kształcie gwiazdki pięcioramiennej. a nawet jeśli uda mi się go odpalić to dalej nie wiem jak zainstalować system skoro poprzednie próby się spektakularnie nie udały.
W menedżerze urządzeń nic nie wykrywa jak go podłączysz?
Używałeś kombinacji przycisków by resetować?
Vol up+power
@Aschalin: jak chcesz Motorole z Android One zostają ci modele One Vision i One Action. Niestety nie wszystkie modele One należą do tego programu. Spoza Android One fajne są Moto G7 Power i G7 Plus gdy pojawią się w promocjach Euro AGD - odpowiednio 599 i 649 zł.
@Aschalin imo 4a ma wyjść jakoś 5 czerwca chyba prawda ? Co do pixela 4 samo face id działa na nie wszystkich apkach, mBank nie wspiera ale revolut już tak, może z czasem się to zmieni, bo tak to trzeba normalnie wpisywać hasło
@Aschalin a oneplus 7t ? Imo moim zdaniem nie warto iść w 8 a 7t kosztuje z dwa koła :) polecam bo sam miałem kiedyś oneplusa bardzo dobre telefony, dobrze wykonane z mega spoko nakładkami bez zbędnego szajsu, plus slider do wyciszania to mega prosta ale przydatna w codziennymi użytkowaniu kwestia :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maciek952: @Aschalin:
Również polecam OnePlus. Mam 6 od dwóch lat i działa dalej jak wyjęty z pudełka. Czysty soft, bez wodotrysków z kilkoma fajnymi ułatwieniami. Kupiłbym 7T na Twoim miejscu. Wcześniej miałem pixele i jednakże lepiej mi się pracuje na 6.