Wpis z mikrobloga

Hej, zamierzam kupić swoje pierwsze moto żeby sprawdzić czy to coś dla mnie. Sprawdziłem parę ofert i najniższe OC jakie znajduje to ok 400 zł. Wydaje mi się to dużo za dużo :p Zna ktoś ubezpieczalnie wartą sprawdzenia? Motocykl 125, mam kategorie B, 3 lata bezszkodowej historii OC, 25 lat.
#motocykle #ubezpieczenia #oc
  • 14
@jadalny_kasztan: Głównie dlatego, że za samochód płacę jakąś stówę więcej, a motocyklem będę pewnie robił jakąś 1/10 tego przebiegu i jakby nie patrzeć jakie szkody można wyrządzić samochodem vs słabym motocyklem ;)
@Virage bez danych moto i danych wlasciciela to rownie dobrze mozna walnac dowolna kwote- ale powinno to byc w granicach 150-300 zl.
Jak juz kupisz moto to mozesz sprawdzic u mnie jak to wyglada- wspolpracuje z 17 towarzystwami,takze oprocz OC mozesz sie ubezpieczyc w dowolnym zakresie.
@Virage Warta, PZU, UNIQA, Hestia. Nie można myśleć, że jak się jeździ mniej to będzie mniejsza składka. Jakie środki ma towarzystwo do zweryfikowania tej informacji? Żadne. Możesz jeździć 5000 lub 10 000 albo 50 000 kilometrów i powodować wypadki :)
@unea: Dzięki za propozycję, sprawdzę na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Informacje o przebiegu co roku zapisywane są na przeglądzie i można odczytać z historiapojazdu.gov więc nie widzę większych przeszkód. Skoro składka liczona jest na podstawie ryzyka wystąpienia szkody to szansa że spowoduje wypadek jeżdżąc 5000km jest mniejsza niż 15 000km