Wpis z mikrobloga

177-1=176
Tytuł: Krew Elfów
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy
Ocena: 8/10
★★★★★★★★
Recenzja drugiego tomu

Poraz kolejny pozytywnie się zaskoczyłem. Moje wątpliwości co Ciri okazały się błędne i szczerze się cieszę, że ten tom skupił się przede wszystkim na niej. Została jedną z moich ulubionych postaci. Yennefer również trochę bardziej polubiłem

Książka zaczyna się od koszmaru u Cirilli by następnie przenieść nas na koncert najsłynniejszego znanego nam poety w wiedźmińskiej sadze. Bardzo spodobał mi się klimat tego drugiego wydarzenia. Praktycznie wszystkie wydarzenia w tej części mają jeden punkt wspólny w postaci Ciri, nawet gdy nie jest ona bezpośrednio częścią akcji. Mi najbardziej przypadła do gustu wyprawa Geralta, Ciri i pewne chorej czarodziejki wraz karawaną krasnoludów. Dowiadujemy się dużo od konflikcie jaki narasta w Królestwach Północy między ludźmi, a elfami i innymi starszymi rasami w obliczu zagrożenia ze strony Nilfgaardu.

Zakończenie opowiada nam o relacjach pomiędzy Ciri, a Yennefer. Tak jak w poprzednich tomach jest ono raczej mało spektakularne, co samo w sobie nie jest złe, bo nie czuję silnej potrzeby sięgnięcia po następny tom. Informacje jakie zebraliśmy przed zakończeniem dają nadzieję, że następny tom nie będzie wcale gorszy niż poprzednie.
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
Pobierz K.....n - 177-1=176
Tytuł: Krew Elfów
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
Autor: An...
źródło: comment_1590411522IWqcmisiTOLN1zSTd99dpv.jpg
  • 3