Wpis z mikrobloga

Siemano,
szukam jakiegoś fanatyka BMW, najlepiej mechanika przy tym czy coś. Kwestia taka, że planuje zakup E46 330 xd 2004 rok, sedan z m pakietem, jakieś 350 tyś zrobione, potwierdzone poprzez VIN. Cena 12 tyś, i tutaj przychodzi moja zagwozdka, czy jest to normalna cena za tą konfigurację? Widuje oferty dużo słabszych silników i ogólnie wizualnie gorszych modeli po 14-15 tyś, a tutaj nie dość, że oryginalny silbergrau, to do tego m pakiet, gość mi podesłał listę rzeczy które są zrobione więc wychodzi, że wszystko na bieżąco eksploatacyjnie ogarnięte zostały tylko klocki tył, klapy wirowe usunięte i zaślepione więc silnika nie rozdupcą itd. Także potrzebuję pomocy i ocenienia czy to normalna cena, i realna za w pełni sprawny egzemplarz, czy raczej się czegoś obawiać, jak ogólnie z tymi silnikami i całym x-drive. Na co zwrócić uwagę oprócz podłogi i wózka itp. Może też akurat ktoś ma tą konfigurację i może się wypowiedzieć :)

#bmw #motoryzacja #mechanikasamochodowa #e46
  • 38
@Yeltet: Nie znam się na rynku e46 ale ostatnio kupowałem fotel do mojej bety u handlarza beemek i powiedział mi że diesle są teraz niewiele więcej warte niż wycena na złomowisku. Być może stąd taka niska cena.
@xionze: Bananem ? :D Przepusciłem go przez CarVertical, wyskoczyła kolizja z 2017, lewe drzwi i błotnik tył, możliwe, że ocierka czy coś. Pytałem gościa o to (w jego rękach jest od jakichś 2 lat), mówił, że on go w sumie sprawdzał całego miernikiem i, że jest wszędzie oryginał, że też z takowym zaprasza jeśli mam. Ale poza tym CarVertical nie wyrzucił nic podejrzanego, a zgodny z vinem nawet styling jest.
@xionze: Taaa, ale to byl chyba problem ich marketingu. Ziomek na YT śmigał i robił testy samochodów, i podczas rozmowy z handlarzem sprawdzał taki sam samochód ale z innego vinu, przynajmniej to co wrzucał na podglądzie z aplikacji nie pokrywało się z tym który był na aucie. No i, że hurr durr handlarze tacy źli
@Yeltet: nie wiem czy to ta sama skrzynia co w e39 ale do 6biegowego gertraga nie ma dokumentacji, nie ma cześci, nikt tego nie umie otworzyć żeby nie zepsuć, nie mówiąc o naprawie
@razdwarazdwa: No właśnie tu mam taki przypadek też, że gość nie ma tego wystawionego nigdzie, wrzuciłem ogłoszenie na grupkę i się odezwał bezpośrednio na priv. Więc też parcia na sprzedaż chyba nie ma. Nie wiesz ile ziomek dał?
@Yeltet: miałem BMW E46 330 xD. Silnik 3 litrowym diesel z automatyczną skrzynią i napędem na 4 koła.
Problem jest sprzedać taki samochód bo sebixy wolą napęd na tył aby robić bączki pod sklepem.
Druga sprawa to jest trochę droższy w utrzymaniu niż zwykły napęd.
Warto sprawdzić napęd XDrive bo rozdzielacz może już być wyeksploatowany.
Druga sprawa to automatyczna skrzynia biegów. Nie wytrzymuje ona takiego momentu obrotowego silnika. Skrzynie są tanie