Wpis z mikrobloga

Siemano,
szukam jakiegoś fanatyka BMW, najlepiej mechanika przy tym czy coś. Kwestia taka, że planuje zakup E46 330 xd 2004 rok, sedan z m pakietem, jakieś 350 tyś zrobione, potwierdzone poprzez VIN. Cena 12 tyś, i tutaj przychodzi moja zagwozdka, czy jest to normalna cena za tą konfigurację? Widuje oferty dużo słabszych silników i ogólnie wizualnie gorszych modeli po 14-15 tyś, a tutaj nie dość, że oryginalny silbergrau, to do tego m pakiet, gość mi podesłał listę rzeczy które są zrobione więc wychodzi, że wszystko na bieżąco eksploatacyjnie ogarnięte zostały tylko klocki tył, klapy wirowe usunięte i zaślepione więc silnika nie rozdupcą itd. Także potrzebuję pomocy i ocenienia czy to normalna cena, i realna za w pełni sprawny egzemplarz, czy raczej się czegoś obawiać, jak ogólnie z tymi silnikami i całym x-drive. Na co zwrócić uwagę oprócz podłogi i wózka itp. Może też akurat ktoś ma tą konfigurację i może się wypowiedzieć :)

#bmw #motoryzacja #mechanikasamochodowa #e46
  • 38
  • Odpowiedz
@Yeltet: Nie znam się na rynku e46 ale ostatnio kupowałem fotel do mojej bety u handlarza beemek i powiedział mi że diesle są teraz niewiele więcej warte niż wycena na złomowisku. Być może stąd taka niska cena.
  • Odpowiedz
@xionze: Bananem ? :D Przepusciłem go przez CarVertical, wyskoczyła kolizja z 2017, lewe drzwi i błotnik tył, możliwe, że ocierka czy coś. Pytałem gościa o to (w jego rękach jest od jakichś 2 lat), mówił, że on go w sumie sprawdzał całego miernikiem i, że jest wszędzie oryginał, że też z takowym zaprasza jeśli mam. Ale poza tym CarVertical nie wyrzucił nic podejrzanego, a zgodny z vinem nawet styling jest.
  • Odpowiedz
@xionze: Taaa, ale to byl chyba problem ich marketingu. Ziomek na YT śmigał i robił testy samochodów, i podczas rozmowy z handlarzem sprawdzał taki sam samochód ale z innego vinu, przynajmniej to co wrzucał na podglądzie z aplikacji nie pokrywało się z tym który był na aucie. No i, że hurr durr handlarze tacy źli
  • Odpowiedz
@Yeltet: nie wiem czy to ta sama skrzynia co w e39 ale do 6biegowego gertraga nie ma dokumentacji, nie ma cześci, nikt tego nie umie otworzyć żeby nie zepsuć, nie mówiąc o naprawie
  • Odpowiedz
@sinist3rr: Znaczy przebieg mnie nie zaskakuje jak na 16 letniego diesela, jednak jak się bierze diesela to z przeznaczeniem zeby więcej jeździł niż stał
  • Odpowiedz
@razdwarazdwa: No właśnie tu mam taki przypadek też, że gość nie ma tego wystawionego nigdzie, wrzuciłem ogłoszenie na grupkę i się odezwał bezpośrednio na priv. Więc też parcia na sprzedaż chyba nie ma. Nie wiesz ile ziomek dał?
  • Odpowiedz
@Yeltet: miałem BMW E46 330 xD. Silnik 3 litrowym diesel z automatyczną skrzynią i napędem na 4 koła.
Problem jest sprzedać taki samochód bo sebixy wolą napęd na tył aby robić bączki pod sklepem.
Druga sprawa to jest trochę droższy w utrzymaniu niż zwykły napęd.
Warto sprawdzić napęd XDrive bo rozdzielacz może już być wyeksploatowany.
Druga sprawa to automatyczna skrzynia biegów. Nie wytrzymuje ona takiego momentu obrotowego silnika. Skrzynie są tanie ale regeneracja trochę kosztuje.
Ogólnie wspominam zajebiście ten samochód. Brakuje mi jego prowadzenia
  • Odpowiedz