Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam tego przygotowywania pelletu do metody, podjąłem już kilkanaście prób na różne sposoby. W efekcie albo mam przemoczony, albo za suchy i odpada przy uderzeniu o taflę wody. Jak się po czasie dowiedziałem pellety od różnych producentów ma różną wchłanialność wody.

Jeden po minucie moczenia będzie w porządku, a drugi dopiero po dwóch kiedy ten pierwszy po tym czasie byłby już papką. I teraz dumaj człowieku za każdym razem gdy kupujesz pellet. Macie jakieś sprawdzone sposoby odpowiedniego przygotowywania pelletu 2mm? I ewentualnie jaka konsystencja powinna charakteryzować dobrze przygotowany pellet? Kupiłem sobie wczoraj takie metodowe koszyczki z bocznymi ściankami (pic rel - będą lepsze?). Ze zwykłym feederem było prościej i już tracę siły do tej "metody".

#wedkarstwo
NoKappaSoldier73 - Nie ogarniam tego przygotowywania pelletu do metody, podjąłem już ...

źródło: comment_1590223897tsnH1lAZVkv2DSi7BAuNJV.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Musisz popróbować z tym pelletem, który masz lub ewentualnie kupić gotowy, namoczony. Te boczne ścianki nic nie dają w sumie poza tym, że dasz go tam więcej.
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73: Ja zawsze moczyłem pellet 2mm do takiej konsystencji, że mogłem z niego lepić kule jak ze zwykłej zanęty i wtedy te ścianki (lub ich brak) nie robił mi żadnej różnicy. Potem stwierdziłem, że nie chce mi się już z tym męczyć i kupowałem gotową mieszankę, a teraz już się przestawiłem na klasycznego feederka. Ilość ryb niby trochę mniejsza ale też mniej jest tych małych :)
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73: też tego nie ogarniałem, aż nie kupiłem dobrego pelletu, w moim przypadku był to skretting. Ogólnie to nie myśl czasem że się go nie da zabetonować bo się da i to wcale nie trudno, tymbardziej jeśli będziesz wierzył w te opinie w necie typu skretting to spokojnie minute zanurzony w wodzie( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73: tanie pellety zawsze mocze opryskiwaczem cisnieniowym. Nigdy nie dolewałem wody bezpośrednio tylko zraszalem mgiełką wody. Psikasz delikatnie i mieszasz i tak że 3 razy. Oglądnij filmiki Lucia ze Stachem. Gość jest skarbnica wiedzy jesli chodzi o metod feeder
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73 nie wiem jak konkretnie przygotowujesz pellet, ale taką ogólną zasadą jest moczyć w wodzie minutę na 1mm pelletu. Czyli 2mm przez 2 minuty, 6mm przez 6 minut itd.
Najlepiej pellet przygotować w pudełku z dziurkowanym wieczkiem. Zalewasz wodą do powierzchni pelletu i po np. 3 minutach odlewasz wodę, której pellet not wypił.
To najlepszy sposób i zawsze się udaje :)
PS powyższe nie działa na pelletu Profes ;)
  • Odpowiedz